Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou rtf (Dokumenty)

Přípona souboru rtf

Zkratka RTF znamená Rich Text Format. Byla vyvinuta společností Microsoft v roce 1987. Jedná se o jednoduchý formát textových dokumentů určených pro různé platformy.

Význam slova, termín, co je to rtf? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou rtf (Dokumenty)

Souborový formát: rtf

Jak otevřít soubor s příponou .rtf?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .rtf?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .rtf?

LibreOffice Writer (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice Writer
Microsoft Office Word
WordPad
a mnoho dalších textových editorů.

Možnost chyb vyhrazena.

Sdílejte text rtf s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru rtf se nachází v sekci Dokumenty

Klíčová slova: import, Dokumenty, editace, wiki, prohlížení, .RTF, jak vytvořit rtf, koncovka souboru rtf, co to je rtf?, .rtf, čím zobrazit, jak konvertovat, co znamená rtf?, přípona souboru rtf, význam slova, souborový formát, jak přehrát

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou rtf? Jak přehrát rtf soubor, resp. jak zobrazit rtf soubor.

Znáte význam termínu Hoax? Víte, co to je Skydrive? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Koronarografie? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Puzzle

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou rtf. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.