Přípony, formáty souborů
Jak a v čem komprimovat, vytvořit, importovat, spustit, zobrazit, exportovat, editovat soubor s příponou rtf (Dokumenty)

Přípona souboru rtf

Zkratka RTF znamená Rich Text Format. Byla vyvinuta společností Microsoft v roce 1987. Jedná se o jednoduchý formát textových dokumentů určených pro různé platformy.

Význam slova, termín, co je to rtf? Jak a v čem komprimovat, vytvořit, importovat, spustit, zobrazit, exportovat, editovat soubor s příponou rtf (Dokumenty)

Souborový formát: rtf

Jak komprimovat, otevřít, editovat soubor s příponou .rtf?

V čem vytvořit, přehrát, importovat soubor s koncovkou .rtf?

V jakém programu (aplikaci) můžeme upravit, spustit, prohlížet soubor formátu rtf?

LibreOffice Writer (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice Writer
Microsoft Office Word
WordPad
a mnoho dalších textových editorů.

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Tento text (rtf) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru rtf se nachází v sekci Dokumenty

Klíčová slova: export, jak editovat, Dokumenty, přípona souboru rtf, v čem upravit, souborový formát, zkratka rtf, .rtf, formát souboru, import, informace, co znamená rtf?, jak otevřít, jak vytvořit rtf, v čem spustit, jak přehrát, čím zobrazit, spuštění souboru

Na stránce jste se mohli dozvědět: Co se ukrývá pod příponou rtf? Jak přehrát rtf soubor, resp. jak zobrazit rtf soubor.

Znáte výraz Arabeska? Vzpomněli byste si na význam slova Factoring? Znáte význam termínu Dyskalkulie? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Akciová společnost?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou rtf. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.