Přípony, formáty souborů
Jak a v čem spustit, rozbalit, upravit, převést, editovat, konvertovat, komprimovat soubor s příponou rtf (Dokumenty)

Přípona souboru rtf

Zkratka RTF znamená Rich Text Format. Byla vyvinuta společností Microsoft v roce 1987. Jedná se o jednoduchý formát textových dokumentů určených pro různé platformy.

Význam slova, termín, co je to rtf? Jak a v čem spustit, rozbalit, upravit, převést, editovat, konvertovat, komprimovat soubor s příponou rtf (Dokumenty)

Souborový formát: rtf

Jak spustit, prohlížet, komprimovat soubor s příponou .rtf?

V čem rozbalit, zobrazit, upravit soubor s koncovkou .rtf?

V jakém programu (aplikaci) můžeme změnit, převést, vytvořit soubor formátu rtf?

LibreOffice Writer (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice Writer
Microsoft Office Word
WordPad
a mnoho dalších textových editorů.

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony rtf sdílet s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.


 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Koncovka souboru rtf patří do sekce Dokumenty

Klíčová slova: v čem upravit, jak konvertovat, přípona souboru rtf, spuštění souboru, Dokumenty, jak komprimovat, prohlížení, koncovka souboru rtf, význam slova, Dokumenty, jak rozbalit, souborový formát, editace, jak změnit, jak přehrát, jak otevřít, informace, zkratka rtf

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se využívá souborová přípona rtf? Jak přehrát rtf soubor, resp. jak zobrazit rtf soubor.

Víte, co je to Sloka? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Krepdešín? Víte, co je to Yolo? Vzpomněli byste si na význam slova Zdymadlo?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou rtf. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.