Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou 3gp (Video soubory)

Přípona souboru 3gp

Soubor s příponou 3GP obsahuje video, audio a eventuálně i text (titulky). Jedná se o formát multimediálního kontejneru podobně jako avi nebo mkv. Formát 3gp byl vyvinut společností konsorciem 3rd Generation Partnership Project (3GPP) a využívá se především v mobilních telefonech.

Význam slova, termín, co je to 3gp? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou 3gp (Video soubory)

Souborový formát: 3gp

Jak otevřít soubor s příponou .3gp?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .3gp?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .3gp?

VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Core player
DivX player
Apple QuickTime Player
MPlayer

Texty mohou obsahovat chyby.

Líbí se vám definice přípony souboru 3gp? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona 3gp je v kategorii Video soubory

Klíčová slova: význam slova, souborový formát, co to je 3gp?, informace, Video soubory, Video soubory, .3gp, co znamená 3gp?, export, v čem spustit, import, jak otevřít, jak přehrát, formát souboru, jak vytvořit 3gp, prohlížení, wiki

Nyní již víte Které typy souborů se označují koncovkou 3gp? Jak přehrát 3gp soubor, resp. jak zobrazit 3gp soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Binární opce? Znáte pojem Runy? Víte, co je to Harlem shake? Znáte význam termínu Zoom?

Náhodné formáty souborů

Omlouváme se za možné chyby v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou 3gp. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?