Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou bash (Spustitelné soubory)

Přípona souboru bash

Přípona souboru .bash označuje shellový bash skript v unixových operačních systémech. Jedná se o textový soubor, který obsahuje posloupnost příkazů, které jsou po spuštění zpracovávány interpretem příkazového řádky (jednotlivé příkazy jsou postupně spouštěny). Zkratka bash je akronymem slov Bourne again shell.

Význam slova, termín, co je to bash? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou bash (Spustitelné soubory)

Souborový formát: bash

Jak otevřít soubor s příponou .bash?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .bash?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .bash?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Unixový příkazový řádek (Linux)
CygWin (Windows)

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Tento text (bash) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru bash patří do sekce Spustitelné soubory

Klíčová slova: čím zobrazit, formát souboru, .bash, wiki, jak otevřít, prohlížení, .BASH, export, jak přehrát, Spustitelné soubory, jak vytvořit bash, co znamená bash?, v čem upravit, význam slova, koncovka souboru bash, co to je bash?, jak konvertovat

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se využívá souborová přípona bash? Jak přehrát bash soubor, resp. jak zobrazit bash soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Plugin? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Call centrum Pamatujete si definici pojmu Svědomí? Vzpomněli byste si na význam slova Mandala?

Výběr náhodných přípon, koncovek souborů a formátů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bash. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.