Přípony, formáty souborů
Jak a v čem prohlížet, přehrát, změnit, importovat, exportovat, komprimovat, převést soubor s příponou bash (Spustitelné soubory)

Přípona souboru bash

Přípona souboru .bash označuje shellový bash skript v unixových operačních systémech. Jedná se o textový soubor, který obsahuje posloupnost příkazů, které jsou po spuštění zpracovávány interpretem příkazového řádky (jednotlivé příkazy jsou postupně spouštěny). Zkratka bash je akronymem slov Bourne again shell.

Význam slova, termín, co je to bash? Jak a v čem prohlížet, přehrát, změnit, importovat, exportovat, komprimovat, převést soubor s příponou bash (Spustitelné soubory)

Souborový formát: bash

Jak prohlížet, spustit, převést soubor s příponou .bash?

V čem přehrát, zobrazit, změnit soubor s koncovkou .bash?

V jakém programu (aplikaci) můžeme konvertovat, importovat, otevřít soubor formátu bash?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Unixový příkazový řádek (Linux)
CygWin (Windows)

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem bash s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru bash se nachází v sekci Spustitelné soubory

Klíčová slova: koncovka souboru bash, v čem spustit, formát souboru, spuštění souboru, převod souborů, jak převést, v čem upravit, čím zobrazit, jak vytvořit bash, jak otevřít, jak rozbalit, prohlížení, Spustitelné soubory, zkratka bash, export, souborový formát, význam slova, wiki

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co se ukrývá v souborech s koncovkou bash? Jak přehrát bash soubor, resp. jak zobrazit bash soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo LTE? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Xoxo? Víte, co je to Er-forma? Znáte pojem Čepovka?

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bash. Stejně tak si ověřte licenci software. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).