Přípony, formáty souborů
Jak a v čem přehrát, rozbalit, importovat, konvertovat, převést, exportovat, editovat soubor s příponou bash (Spustitelné soubory)

Přípona souboru bash

Přípona souboru .bash označuje shellový bash skript v unixových operačních systémech. Jedná se o textový soubor, který obsahuje posloupnost příkazů, které jsou po spuštění zpracovávány interpretem příkazového řádky (jednotlivé příkazy jsou postupně spouštěny). Zkratka bash je akronymem slov Bourne again shell.

Význam slova, termín, co je to bash? Jak a v čem přehrát, rozbalit, importovat, konvertovat, převést, exportovat, editovat soubor s příponou bash (Spustitelné soubory)

Souborový formát: bash

Jak přehrát, změnit, editovat soubor s příponou .bash?

V čem rozbalit, otevřít, importovat soubor s koncovkou .bash?

V jakém programu (aplikaci) můžeme prohlížet, konvertovat, vytvořit soubor formátu bash?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Unixový příkazový řádek (Linux)
CygWin (Windows)

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách.

Sdílejte text bash s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Formát souboru bash je v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: co znamená bash?, informace, převod souborů, jak konvertovat, jak přehrát, wiki, koncovka souboru bash, druhy souborů, editace, jak rozbalit, co to je bash?, zkratka bash, Spustitelné soubory, jak vytvořit bash, souborový formát, Spustitelné soubory, jak změnit, čím zobrazit

Kategorie Spustitelné soubory,  bash, ilustrační obrázek

Teď už znáte odpověď na otázku Co se ukrývá v souborech s koncovkou bash? Jak přehrát bash soubor, resp. jak zobrazit bash soubor.

Víte, co je to Vernisáž? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Malware? Pamatujete si definici pojmu De iure? Znáte význam termínu Bizam?

Víte, co znamenají následující formáty souborů?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění (přehrání) některých typů souborů je vyžadován kromě aplikace (programu) vyžadován i zásuvký modul (plugin, kodek)). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bash. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Nejčastěji se setkaváme s freeware, shareware nebo adware aplikacemi. Dále se může jedna o open source software nebo o proprietární software. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).