Přípony, formáty souborů
Jak a v čem spustit, prohlížet, importovat, změnit, komprimovat, vytvořit, konvertovat soubor s příponou bash (Spustitelné soubory)

Přípona souboru bash

Přípona souboru .bash označuje shellový bash skript v unixových operačních systémech. Jedná se o textový soubor, který obsahuje posloupnost příkazů, které jsou po spuštění zpracovávány interpretem příkazového řádky (jednotlivé příkazy jsou postupně spouštěny). Zkratka bash je akronymem slov Bourne again shell.

Význam slova, termín, co je to bash? Jak a v čem spustit, prohlížet, importovat, změnit, komprimovat, vytvořit, konvertovat soubor s příponou bash (Spustitelné soubory)

Souborový formát: bash

Jak spustit, převést, konvertovat soubor s příponou .bash?

V čem prohlížet, přehrát, importovat soubor s koncovkou .bash?

V jakém programu (aplikaci) můžeme exportovat, změnit, zobrazit soubor formátu bash?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Unixový příkazový řádek (Linux)
CygWin (Windows)

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem bash s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Souborová přípona bash se nachází v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: spuštění souboru, druhy souborů, prohlížení, v čem upravit, export, editace, souborový formát, wiki, .bash, Spustitelné soubory, koncovka souboru bash, jak rozbalit, v čem spustit, jak konvertovat, co to je bash?, přípona souboru bash, převod souborů, jak přehrát

Na této webové stránce jste se dozvěděli K čemu se používá přípona bash? Jak přehrát bash soubor, resp. jak zobrazit bash soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Svěrka? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Kapitál Znáte výraz Ataxie? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Vídeňská káva?

Náhodný výběr přípon souborů a jejich formátů

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bash. Ve vlastním zájmu vám před použitím uvedených aplikací doporučujeme podrobně se seznámit s příslušnou licenční smlouvou. Nejrozšířenější jsou shareware, trial, freemium, adware nebo freeware aplikace. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.