Přípony, formáty souborů
Jak a v čem upravit, vytvořit, komprimovat, přehrát, exportovat, spustit, rozbalit soubor s příponou bash (Spustitelné soubory)

Přípona souboru bash

Přípona souboru .bash označuje shellový bash skript v unixových operačních systémech. Jedná se o textový soubor, který obsahuje posloupnost příkazů, které jsou po spuštění zpracovávány interpretem příkazového řádky (jednotlivé příkazy jsou postupně spouštěny). Zkratka bash je akronymem slov Bourne again shell.

Význam slova, termín, co je to bash? Jak a v čem upravit, vytvořit, komprimovat, přehrát, exportovat, spustit, rozbalit soubor s příponou bash (Spustitelné soubory)

Souborový formát: bash

Jak upravit, prohlížet, rozbalit soubor s příponou .bash?

V čem vytvořit, převést, komprimovat soubor s koncovkou .bash?

V jakém programu (aplikaci) můžeme zobrazit, přehrát, otevřít soubor formátu bash?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Unixový příkazový řádek (Linux)
CygWin (Windows)

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek.

Sdílejte text bash s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru bash patří do kategorie Spustitelné soubory

Klíčová slova: jak editovat, formát souboru, jak komprimovat, wiki, jak převést, editace, význam slova, souborový formát, informace, v čem spustit, Spustitelné soubory, .bash, prohlížení, druhy souborů, převod souborů, čím zobrazit, přípona souboru bash, jak rozbalit

Právě nyní již víte Co znamená formát bash? Jak přehrát bash soubor, resp. jak zobrazit bash soubor.

Znáte pojem Pískový cukr? Víte, co je to Casus belli? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Lumbálka Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Screening

Jaké souborové formáty často lidé hledají?

Texty mohou obsahovat chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bash. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.