Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Přípona souboru lnk

Přípona .lnk označuje zástupce programů v Microsoft Windows (link). Soubor lnk obsahuje informace o umístění cílového souboru a jeho ikony případně další nastavení. Soubor lze spustit v průzkumníku.

Význam slova, termín, co je to lnk? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Souborový formát: lnk

Jak otevřít soubor s příponou .lnk?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .lnk?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .lnk?

Průzkumník Windows

Veškeré texty jsou bez záruky.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem lnk s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona lnk je v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: v čem upravit, Spustitelné soubory, formát souboru, spuštění souboru, jak otevřít, souborový formát, prohlížení, v čem spustit, .lnk, import, informace, jak přehrát, jak konvertovat, jak vytvořit lnk, .LNK, čím zobrazit, koncovka souboru lnk

Na této webové stránce jste se dozvěděli K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou lnk? Jak přehrát lnk soubor, resp. jak zobrazit lnk soubor.

Víte, co to je Římsa? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Fondán? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Hinduismus Pamatujete si definici pojmu SD karta?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou lnk. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?