Přípony, formáty souborů
Jak a v čem přehrát, vytvořit, rozbalit, prohlížet, importovat, exportovat, převést soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Přípona souboru lnk

Přípona .lnk označuje zástupce programů v Microsoft Windows (link). Soubor lnk obsahuje informace o umístění cílového souboru a jeho ikony případně další nastavení. Soubor lze spustit v průzkumníku.

Význam slova, termín, co je to lnk? Jak a v čem přehrát, vytvořit, rozbalit, prohlížet, importovat, exportovat, převést soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Souborový formát: lnk

Jak přehrát, spustit, převést soubor s příponou .lnk?

V čem vytvořit, změnit, rozbalit soubor s koncovkou .lnk?

V jakém programu (aplikaci) můžeme otevřít, prohlížet, editovat soubor formátu lnk?

Průzkumník Windows

Neručíme za pravdivost uvedených informací.

Sdílejte text lnk s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Souborová přípona lnk je v sekci Spustitelné soubory

Klíčová slova: souborový formát, formát souboru, prohlížení, jak komprimovat, informace, jak editovat, wiki, jak vytvořit lnk, Spustitelné soubory, jak převést, přípona souboru lnk, druhy souborů, spuštění souboru, editace, co znamená lnk?, koncovka souboru lnk, import, čím zobrazit

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co znamená formát lnk? Jak přehrát lnk soubor, resp. jak zobrazit lnk soubor.

Znáte význam termínu Pískový cukr? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Watt Víte, co to je Lesopark? Víte, co to je Kapustnica?

Náhodný výběr přípon souborů a jejich formátů

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou lnk. Před použitím zde uvedených aplikací se vždy seznamte s licenční smlouvu obsahující podmínky, za kterých lze program využívat. Nejrozšířenější jsou shareware, trial, freemium, adware nebo freeware aplikace. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?