Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Přípona souboru lnk

Přípona .lnk označuje zástupce programů v Microsoft Windows (link). Soubor lnk obsahuje informace o umístění cílového souboru a jeho ikony případně další nastavení. Soubor lze spustit v průzkumníku.

Význam slova, termín, co je to lnk? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Souborový formát: lnk

Jak otevřít soubor s příponou .lnk?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .lnk?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .lnk?

Průzkumník Windows

Neručíme za pravdivost uvedených informací.

Tento text (lnk) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru lnk patří do sekce Spustitelné soubory

Klíčová slova: co znamená lnk?, jak přehrát, Spustitelné soubory, .lnk, jak vytvořit lnk, import, jak převést, spuštění souboru, v čem spustit, přípona souboru lnk, význam slova, .LNK, v čem upravit, export, jak otevřít, editace, koncovka souboru lnk

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona lnk? Jak přehrát lnk soubor, resp. jak zobrazit lnk soubor.

Znáte pojem Příkazový řádek? Víte, co je to Normostrana? Znáte význam termínu Skype? Víte, co to je Flegmóna?

Další vybrané souborové koncovky

Texty mohou obsahovat chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou lnk. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?