Přípony, formáty souborů
Jak a v čem rozbalit, zobrazit, otevřít, exportovat, převést, editovat, komprimovat soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Přípona souboru lnk

Přípona .lnk označuje zástupce programů v Microsoft Windows (link). Soubor lnk obsahuje informace o umístění cílového souboru a jeho ikony případně další nastavení. Soubor lze spustit v průzkumníku.

Význam slova, termín, co je to lnk? Jak a v čem rozbalit, zobrazit, otevřít, exportovat, převést, editovat, komprimovat soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Souborový formát: lnk

Jak rozbalit, změnit, komprimovat soubor s příponou .lnk?

V čem zobrazit, konvertovat, otevřít soubor s koncovkou .lnk?

V jakém programu (aplikaci) můžeme upravit, exportovat, importovat soubor formátu lnk?

Průzkumník Windows

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony lnk sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.


 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Souborová přípona lnk je v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: spuštění souboru, koncovka souboru lnk, .LNK, Spustitelné soubory, co znamená lnk?, jak přehrát, převod souborů, prohlížení, jak změnit, Spustitelné soubory, souborový formát, .lnk, jak otevřít, export, editace, import, jak editovat, jak komprimovat

Nyní již víte Jaký typ souboru má příponu lnk? Jak přehrát lnk soubor, resp. jak zobrazit lnk soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Ortodoxie Víte, co je to Závitník? Víte, co je to Bailout? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Fortnite

Často hledané souborové formáty

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou lnk. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?