Přípony, formáty souborů
Jak a v čem komprimovat, změnit, otevřít, přehrát, upravit, rozbalit, spustit soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Přípona souboru lnk

Přípona .lnk označuje zástupce programů v Microsoft Windows (link). Soubor lnk obsahuje informace o umístění cílového souboru a jeho ikony případně další nastavení. Soubor lze spustit v průzkumníku.

Význam slova, termín, co je to lnk? Jak a v čem komprimovat, změnit, otevřít, přehrát, upravit, rozbalit, spustit soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Souborový formát: lnk

Jak komprimovat, importovat, spustit soubor s příponou .lnk?

V čem změnit, konvertovat, otevřít soubor s koncovkou .lnk?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, přehrát, převést soubor formátu lnk?

Průzkumník Windows

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu lnk s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru lnk patří do sekce Spustitelné soubory

Klíčová slova: import, .LNK, formát souboru, jak rozbalit, koncovka souboru lnk, jak otevřít, informace, přípona souboru lnk, převod souborů, jak editovat, co to je lnk?, export, jak konvertovat, jak změnit, význam slova, souborový formát, v čem spustit, co znamená lnk?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co znamená formát lnk? Jak přehrát lnk soubor, resp. jak zobrazit lnk soubor.

Znáte význam termínu Melamin? Znáte význam termínu Premisa? Víte, co to je Elektronka? Pamatujete si definici pojmu Fortnite?

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou lnk. Před použitím zde uvedených aplikací se vždy seznamte s licenční smlouvu obsahující podmínky, za kterých lze program využívat. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?