Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Přípona souboru lnk

Přípona .lnk označuje zástupce programů v Microsoft Windows (link). Soubor lnk obsahuje informace o umístění cílového souboru a jeho ikony případně další nastavení. Soubor lze spustit v průzkumníku.

Význam slova, termín, co je to lnk? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Souborový formát: lnk

Jak otevřít soubor s příponou .lnk?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .lnk?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .lnk?

Průzkumník Windows

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Líbí se vám definice přípony souboru lnk? Pak se o ní podělte se známými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru lnk je v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: koncovka souboru lnk, význam slova, souborový formát, jak otevřít, formát souboru, spuštění souboru, v čem upravit, prohlížení, wiki, přípona souboru lnk, editace, jak vytvořit lnk, .LNK, Spustitelné soubory, čím zobrazit, jak konvertovat, export

Na stránce jste se mohli dozvědět: Které typy souborů se označují koncovkou lnk? Jak přehrát lnk soubor, resp. jak zobrazit lnk soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Pixel Pamatujete si definici pojmu Brutto? Vzpomněli byste si na význam slova Kvantová fyzika? Znáte pojem NATO?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou lnk. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?