Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cda (Audio soubory)

Přípona souboru cda

Soubor s příponou .cda (CD Audio Track) je virtuálním souborem o velikosti 44 bytů, který vytváří Microsoft Windows místo každé skladby na audio CD. Soubor neobsahuje vlastní audio data, jeho zkopírováním proto nezkopírujeme vlastní hudbu. Na to jsou potřeba jiné programy. Soubor lze spustit přímo z CD v běžných multimediálních přehrávačích. Spuštěním se přehraje vybraná audio stopa.

Význam slova, termín, co je to cda? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cda (Audio soubory)

Souborový formát: cda

Jak otevřít soubor s příponou .cda?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .cda?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .cda?

Windows media player
Nullsoft WinAmp

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu cda s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru cda se nachází v sekci Audio soubory

Klíčová slova: v čem spustit, jak přehrát, Audio soubory, čím zobrazit, jak převést, wiki, import, spuštění souboru, formát souboru, Audio soubory, co znamená cda?, co to je cda?, souborový formát, jak vytvořit cda, prohlížení, .cda, informace

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co znamená formát souboru s koncovkou cda? Jak přehrát cda soubor, resp. jak zobrazit cda soubor.

Pamatujete si definici pojmu Adenom? Vzpomněli byste si na význam slova Font? Znáte pojem ISO? Víte, co je to Jarmulka?

Náhodné koncovky, přípony, formáty souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cda. Každý software má jiné podmínky použití. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.