Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, vytvořit, editovat, změnit, konvertovat, otevřít, spustit soubor s příponou cda (Audio soubory)

Přípona souboru cda

Soubor s příponou .cda (CD Audio Track) je virtuálním souborem o velikosti 44 bytů, který vytváří Microsoft Windows místo každé skladby na audio CD. Soubor neobsahuje vlastní audio data, jeho zkopírováním proto nezkopírujeme vlastní hudbu. Na to jsou potřeba jiné programy. Soubor lze spustit přímo z CD v běžných multimediálních přehrávačích. Spuštěním se přehraje vybraná audio stopa.

Význam slova, termín, co je to cda? Jak a v čem importovat, vytvořit, editovat, změnit, konvertovat, otevřít, spustit soubor s příponou cda (Audio soubory)

Souborový formát: cda

Jak importovat, prohlížet, spustit soubor s příponou .cda?

V čem vytvořit, exportovat, editovat soubor s koncovkou .cda?

V jakém programu (aplikaci) můžeme rozbalit, změnit, převést soubor formátu cda?

Windows media player
Nullsoft WinAmp

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu cda s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru cda se nachází v sekci Audio soubory

Klíčová slova: jak konvertovat, jak rozbalit, koncovka souboru cda, prohlížení, druhy souborů, import, editace, jak editovat, čím zobrazit, .CDA, přípona souboru cda, souborový formát, jak změnit, informace, jak převést, jak komprimovat, v čem spustit, export

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co znamená formát cda? Jak přehrát cda soubor, resp. jak zobrazit cda soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Indiánská rýže? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Život? Víte, co je to DDHM? Víte, co to je Šnaps?

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cda. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.