Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, rozbalit, spustit, přehrát, exportovat, komprimovat, prohlížet soubor s příponou mpeg4 (Video soubory)

Přípona souboru mpeg4

Soubor s příponou .mpeg4 obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG-4. MPEG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých verzí standardu MPEG. Kromě MPEG-4 např. MPEG-2, MPEG-H apod. MPEG4 soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. Formát je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpeg4? Jak a v čem otevřít, rozbalit, spustit, přehrát, exportovat, komprimovat, prohlížet soubor s příponou mpeg4 (Video soubory)

Souborový formát: mpeg4

Jak otevřít, vytvořit, prohlížet soubor s příponou .mpeg4?

V čem rozbalit, konvertovat, spustit soubor s koncovkou .mpeg4?

V jakém programu (aplikaci) můžeme zobrazit, přehrát, editovat soubor formátu mpeg4?

Přehrávání
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Microsoft Windows Media Player
Nullsoft Winamp Media Player
Apple QuickTime Player

Chyby vyhrazeny.

Sdílejte text mpeg4 s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru mpeg4 je v sekci Video soubory

Klíčová slova: druhy souborů, souborový formát, přípona souboru mpeg4, .mpeg4, co znamená mpeg4?, editace, jak přehrát, v čem upravit, Video soubory, formát souboru, jak převést, spuštění souboru, informace, jak změnit, jak komprimovat, v čem spustit, význam slova, jak editovat

Právě nyní již víte Co znamená formát souboru s koncovkou mpeg4? Jak přehrát mpeg4 soubor, resp. jak zobrazit mpeg4 soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Černá stavba Znáte výraz Nadlimitní výběr? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Šestá nemoc Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Amonium?

Jaké souborové formáty často lidé hledají?

Chyby vyhrazeny. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpeg4. Stejně tak si ověřte licenci software. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.