Přípony, formáty souborů
Jak a v čem spustit, komprimovat, upravit, exportovat, otevřít, prohlížet, změnit soubor s příponou xps (Dokumenty)

Přípona souboru xps

Přípona .XPS je zkratkou XML Paper Specification. Formát založený na xml vymyslela firma Microsoft a má podobné využití jako pdf, je určen k publikaci dokumentů. Dokument lze v systému Windows Vista, 7, 8 nebo XP (s příslušným nainstalovaným pluginem) vytvořit pomocí tisku na virtuální tiskárně Microsoft XPS Document Writer.

Význam slova, termín, co je to xps? Jak a v čem spustit, komprimovat, upravit, exportovat, otevřít, prohlížet, změnit soubor s příponou xps (Dokumenty)

Souborový formát: xps

Jak spustit, převést, změnit soubor s příponou .xps?

V čem komprimovat, importovat, upravit soubor s koncovkou .xps?

V jakém programu (aplikaci) můžeme zobrazit, exportovat, editovat soubor formátu xps?

Microsoft XPS Viewer (součást Windows Vista,7)
Dolphin Futures XPS Viewer
NiXPS
Pagemark XpsViewer
Pagemark XpsConvert
XPS Annotator

Vytvoření:
Microsoft XPS Document writer

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek.

Tento text (xps) můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.


 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Formát souboru xps se nachází v kategorii Dokumenty

Klíčová slova: Dokumenty, jak komprimovat, jak převést, čím zobrazit, editace, v čem spustit, jak rozbalit, převod souborů, co znamená xps?, export, formát souboru, význam slova, souborový formát, informace, jak vytvořit xps, .XPS, přípona souboru xps, prohlížení

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona xps? Jak přehrát xps soubor, resp. jak zobrazit xps soubor.

Víte, co je to Epizoda? Víte, co to je Cech? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Chronograf Vzpomněli byste si na význam slova Praktická škola?

Výběr náhodných přípon, koncovek souborů a formátů

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xps. Ve vlastním zájmu vám před použitím uvedených aplikací doporučujeme podrobně se seznámit s příslušnou licenční smlouvou. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.