Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, zobrazit, editovat, převést, konvertovat, spustit, vytvořit soubor s příponou xps (Dokumenty)

Přípona souboru xps

Přípona .XPS je zkratkou XML Paper Specification. Formát založený na xml vymyslela firma Microsoft a má podobné využití jako pdf, je určen k publikaci dokumentů. Dokument lze v systému Windows Vista, 7, 8 nebo XP (s příslušným nainstalovaným pluginem) vytvořit pomocí tisku na virtuální tiskárně Microsoft XPS Document Writer.

Význam slova, termín, co je to xps? Jak a v čem otevřít, zobrazit, editovat, převést, konvertovat, spustit, vytvořit soubor s příponou xps (Dokumenty)

Souborový formát: xps

Jak otevřít, importovat, vytvořit soubor s příponou .xps?

V čem zobrazit, přehrát, editovat soubor s koncovkou .xps?

V jakém programu (aplikaci) můžeme rozbalit, převést, exportovat soubor formátu xps?

Microsoft XPS Viewer (součást Windows Vista,7)
Dolphin Futures XPS Viewer
NiXPS
Pagemark XpsViewer
Pagemark XpsConvert
XPS Annotator

Vytvoření:
Microsoft XPS Document writer

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony xps sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru xps je v kategorii Dokumenty

Klíčová slova: jak převést, druhy souborů, wiki, v čem spustit, jak změnit, jak otevřít, v čem upravit, import, čím zobrazit, jak konvertovat, formát souboru, informace, Dokumenty, význam slova, jak přehrát, spuštění souboru, co znamená xps?, co to je xps?

Právě jste zjistili Jaký typ souboru má příponu xps? Jak přehrát xps soubor, resp. jak zobrazit xps soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Gambling? Znáte výraz Prvovýstup? Pamatujete si definici pojmu Svrab? Znáte význam termínu Pískový cukr?

Víte, co znamenají a popisují tyto souborové formáty?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xps. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.