Přípony, formáty souborů
Jak a v čem prohlížet, upravit, převést, otevřít, editovat, komprimovat, přehrát soubor s příponou r05 (Komprimace dat)

Přípona souboru r05

Formát RAR pro kompresi souborů je pojmenovaný po autorovi - Jevgenij Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu. Přípona souboru .r05 označuje jeden ze souborů děleného RAR archivu. Jedná se o 7. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .r04 a případný následující .r06. První soubor má příponu .rar. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to r05? Jak a v čem prohlížet, upravit, převést, otevřít, editovat, komprimovat, přehrát soubor s příponou r05 (Komprimace dat)

Souborový formát: r05

Jak prohlížet, konvertovat, přehrát soubor s příponou .r05?

V čem upravit, rozbalit, převést soubor s koncovkou .r05?

V jakém programu (aplikaci) můžeme importovat, otevřít, vytvořit soubor formátu r05?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Veškeré texty jsou bez záruky.

Definici souborového formátu r05 můžete sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.


 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Souborová přípona r05 je v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: jak editovat, čím zobrazit, import, prohlížení, jak otevřít, co znamená r05?, jak změnit, v čem spustit, jak převést, export, informace, .r05, jak vytvořit r05, wiki, význam slova, zkratka r05, Komprimace dat, Komprimace dat

Teď už víte Co se skrývá v souborech s příponou r05? Jak přehrát r05 soubor, resp. jak zobrazit r05 soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Kalibrace Pamatujete si definici pojmu 7-Zip? Víte, co je to MSc? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Osmóza?

Výběr z náhodných souborových formátů, koncovek a přípon souborů

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou r05. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.