Přípony, formáty souborů
Jak a v čem zobrazit, upravit, přehrát, rozbalit, importovat, exportovat, komprimovat soubor s příponou jpg (Grafika)

Přípona souboru jpg

Zkratka jpg nebo též jpeg je složenina prvních písmen sdružení Joint Photographic Experts Group, které vytvořilo tzv. JPEG File Interchange Format, který se používá právě v souborech tohoto typu. Jedná se o ztrátovou kompresi určenou především pro fotografie. Soubory jpg lze otevřít prakticky ve všech prohlížečích a grafických editorech.

Význam slova, termín, co je to jpg? Jak a v čem zobrazit, upravit, přehrát, rozbalit, importovat, exportovat, komprimovat soubor s příponou jpg (Grafika)

Souborový formát: jpg

Jak zobrazit, editovat, komprimovat soubor s příponou .jpg?

V čem upravit, změnit, přehrát soubor s koncovkou .jpg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme spustit, rozbalit, otevřít soubor formátu jpg?

Webové prohlížeče:
Internet explorer
Chrome
Firefox
Safari
Microsoft Edge
Opera

Prohlížeče:
ACDSee

Editace souborů jpg:
Malování (Windows)
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací.

Tento text (jpg) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru jpg je v kategorii Grafika

Klíčová slova: export, .jpg, přípona souboru jpg, formát souboru, jak převést, zkratka jpg, jak konvertovat, co to je jpg?, koncovka souboru jpg, čím zobrazit, wiki, jak editovat, v čem upravit, prohlížení, souborový formát, druhy souborů, jak rozbalit, význam slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona jpg? Jak přehrát jpg soubor, resp. jak zobrazit jpg soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Ležák Vzpomněli byste si na význam slova Luneta? Víte, co to je Právní norma? Pamatujete si definici pojmu Florbal?

Výběr formátů a přípon souborů

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou jpg. Před použitím zde uvedených aplikací se vždy seznamte s licenční smlouvu obsahující podmínky, za kterých lze program využívat. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.