Přípony, formáty souborů
Jak a v čem změnit, konvertovat, editovat, importovat, přehrát, rozbalit, komprimovat soubor s příponou jpg (Grafika)

Přípona souboru jpg

Zkratka jpg nebo též jpeg je složenina prvních písmen sdružení Joint Photographic Experts Group, které vytvořilo tzv. JPEG File Interchange Format, který se používá právě v souborech tohoto typu. Jedná se o ztrátovou kompresi určenou především pro fotografie. Soubory jpg lze otevřít prakticky ve všech prohlížečích a grafických editorech.

Význam slova, termín, co je to jpg? Jak a v čem změnit, konvertovat, editovat, importovat, přehrát, rozbalit, komprimovat soubor s příponou jpg (Grafika)

Souborový formát: jpg

Jak změnit, otevřít, komprimovat soubor s příponou .jpg?

V čem konvertovat, spustit, editovat soubor s koncovkou .jpg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme upravit, importovat, vytvořit soubor formátu jpg?

Webové prohlížeče:
Internet explorer
Chrome
Firefox
Safari
Microsoft Edge
Opera

Prohlížeče:
ACDSee

Editace souborů jpg:
Malování (Windows)
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb.

Líbí se vám definice přípony souboru jpg? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Souborová přípona jpg je v kategorii Grafika

Klíčová slova: export, jak rozbalit, jak komprimovat, wiki, import, Grafika, jak editovat, v čem upravit, co to je jpg?, čím zobrazit, zkratka jpg, jak přehrát, převod souborů, .jpg, spuštění souboru, přípona souboru jpg, co znamená jpg?, v čem spustit

Nyní již víte K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona jpg? Jak přehrát jpg soubor, resp. jak zobrazit jpg soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Číslovka? Víte, co to je Aperol? Vzpomněli byste si na význam slova Gmail? Víte, co je to Populismus?

Často hledané souborové formáty

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou jpg. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.