Přípony, formáty souborů
Jak a v čem změnit, rozbalit, prohlížet, zobrazit, otevřít, komprimovat, exportovat soubor s příponou jpg (Grafika)

Přípona souboru jpg

Zkratka jpg nebo též jpeg je složenina prvních písmen sdružení Joint Photographic Experts Group, které vytvořilo tzv. JPEG File Interchange Format, který se používá právě v souborech tohoto typu. Jedná se o ztrátovou kompresi určenou především pro fotografie. Soubory jpg lze otevřít prakticky ve všech prohlížečích a grafických editorech.

Význam slova, termín, co je to jpg? Jak a v čem změnit, rozbalit, prohlížet, zobrazit, otevřít, komprimovat, exportovat soubor s příponou jpg (Grafika)

Souborový formát: jpg

Jak změnit, převést, exportovat soubor s příponou .jpg?

V čem rozbalit, upravit, prohlížet soubor s koncovkou .jpg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, zobrazit, vytvořit soubor formátu jpg?

Webové prohlížeče:
Internet explorer
Chrome
Firefox
Safari
Microsoft Edge
Opera

Prohlížeče:
ACDSee

Editace souborů jpg:
Malování (Windows)
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Chyby vyhrazeny.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem jpg s vašimi známými a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona jpg patří do sekce Grafika

Klíčová slova: jak převést, zkratka jpg, jak přehrát, koncovka souboru jpg, jak editovat, čím zobrazit, druhy souborů, v čem spustit, Grafika, informace, import, jak otevřít, wiki, spuštění souboru, souborový formát, význam slova, editace, převod souborů

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co znamená formát souboru s koncovkou jpg? Jak přehrát jpg soubor, resp. jak zobrazit jpg soubor.

Znáte význam termínu Vandalismus? Znáte význam termínu Fukar? Víte, co je to Dmychadlo? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo OTG?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou jpg. Každý software má jiné podmínky použití. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.