Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, komprimovat, převést, editovat, spustit, přehrát, konvertovat soubor s příponou xht (Internet a web)

Přípona souboru xht

Soubory s příponou .xht obsahují webovou stránku vytvořenou v rozšiřitelném hypertextovém značkovacím jazyce (zkratka z angličtiny: extensible hypertext markup language). XHTML stránka má strukturu xml dokumentu. První verze XHTML (verze 1.0) byla vyvinuta v roce 2000 konsorciem W3C. Lze ji editovat v běžných textových editorech a zobrazovat ve všech běžných webových prohlížečích.

Neznámý typ přípony, koncovky, formátu souboru

Souborový formát: xht

Jak importovat, rozbalit, konvertovat soubor s příponou .xht?

V čem komprimovat, zobrazit, převést soubor s koncovkou .xht?

V jakém programu (aplikaci) můžeme exportovat, editovat, upravit soubor formátu xht?

Prohlížeče
Google Chrome
Chromium
Microsoft Edge
Mozilla Firefox
Internet Explorer
Safari
Opera
Seznam prohlížeč


Editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
NotePad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách.

Líbí se vám definice přípony souboru xht? Pak se o ní podělte s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru xht je v sekci Internet a web

Klíčová slova: koncovka souboru xht, jak komprimovat, .XHT, import, co to je xht?, .xht, export, wiki, význam slova, druhy souborů, jak editovat, prohlížení, editace, Internet a web, spuštění souboru, jak vytvořit xht, jak konvertovat, jak otevřít

Na stránce jste se mohli dozvědět: Jaký typ souboru má příponu xht? Jak přehrát xht soubor, resp. jak zobrazit xht soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Transhumanismus? Víte, co to je Národ? Znáte výraz Archeologie? Pamatujete si definici pojmu OTG?

Výběr formátů a přípon souborů

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xht. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.