Přípony, formáty souborů
Jak a v čem konvertovat, komprimovat, editovat, upravit, spustit, otevřít, přehrát soubor s příponou xht (Internet a web)

Přípona souboru xht

Soubory s příponou .xht obsahují webovou stránku vytvořenou v rozšiřitelném hypertextovém značkovacím jazyce (zkratka z angličtiny: extensible hypertext markup language). XHTML stránka má strukturu xml dokumentu. První verze XHTML (verze 1.0) byla vyvinuta v roce 2000 konsorciem W3C. Lze ji editovat v běžných textových editorech a zobrazovat ve všech běžných webových prohlížečích.

Neznámý typ přípony, koncovky, formátu souboru

Souborový formát: xht

Jak konvertovat, převést, přehrát soubor s příponou .xht?

V čem komprimovat, rozbalit, editovat soubor s koncovkou .xht?

V jakém programu (aplikaci) můžeme exportovat, upravit, zobrazit soubor formátu xht?

Prohlížeče
Google Chrome
Chromium
Microsoft Edge
Mozilla Firefox
Internet Explorer
Safari
Opera
Seznam prohlížeč


Editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
NotePad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb.

Definici souborového formátu xht můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.


 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Formát souboru xht se nachází v sekci Internet a web

Klíčová slova: prohlížení, jak otevřít, převod souborů, jak změnit, zkratka xht, přípona souboru xht, jak konvertovat, souborový formát, v čem spustit, druhy souborů, editace, informace, čím zobrazit, jak převést, jak přehrát, význam slova, v čem upravit, co znamená xht?

Nyní už nejspíš víte Jaký formát souboru se označuje příponou xht? Jak přehrát xht soubor, resp. jak zobrazit xht soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Swag Víte, co je to OEM? Znáte výraz Cuba Libre? Pamatujete si definici pojmu Menstruace?

Doporučené koncovky a formáty souborů

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění (přehrání) některých typů souborů je vyžadován kromě aplikace (programu) vyžadován i zásuvký modul (plugin, kodek)). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xht. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.