Přípony, formáty souborů
Jak a v čem exportovat, konvertovat, zobrazit, rozbalit, editovat, změnit, převést soubor s příponou srt (Ostatní soubory)

Přípona souboru srt

Přípona .srt obvykle označuje soubor s titulky. Jedná se o textový soubor, který se v případě, že má stejný název jako video soubor ve stejném adresáři, většinou spustí při spuštění daného video souboru v běžném přehrávači. Některé programy vyžadují instalaci příslušného kodeku.

Význam slova, termín, co je to srt? Jak a v čem exportovat, konvertovat, zobrazit, rozbalit, editovat, změnit, převést soubor s příponou srt (Ostatní soubory)

Souborový formát: srt

Jak exportovat, prohlížet, převést soubor s příponou .srt?

V čem konvertovat, importovat, zobrazit soubor s koncovkou .srt?

V jakém programu (aplikaci) můžeme otevřít, rozbalit, upravit soubor formátu srt?

VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
BSPlayer
Windows media player
DivX player

Pluginy:
VobSub

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony srt sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Souborová přípona srt patří do sekce Ostatní soubory

Klíčová slova: co to je srt?, editace, informace, export, druhy souborů, význam slova, .srt, jak komprimovat, jak vytvořit srt, co znamená srt?, Ostatní soubory, jak rozbalit, jak změnit, jak přehrát, koncovka souboru srt, spuštění souboru, formát souboru, jak editovat

Nyní již víte Co se ukrývá pod příponou srt? Jak přehrát srt soubor, resp. jak zobrazit srt soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Tetanus? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Quinoa? Znáte pojem Brzlík? Vzpomněli byste si na význam slova Ztracené bednění?

Často hledané souborové formáty

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou srt. Stejně tak si ověřte licenci software. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?