Přípony, formáty souborů
Jak a v čem exportovat, rozbalit, spustit, otevřít, převést, komprimovat, editovat soubor s příponou srt (Ostatní soubory)

Přípona souboru srt

Přípona .srt obvykle označuje soubor s titulky. Jedná se o textový soubor, který se v případě, že má stejný název jako video soubor ve stejném adresáři, většinou spustí při spuštění daného video souboru v běžném přehrávači. Některé programy vyžadují instalaci příslušného kodeku.

Význam slova, termín, co je to srt? Jak a v čem exportovat, rozbalit, spustit, otevřít, převést, komprimovat, editovat soubor s příponou srt (Ostatní soubory)

Souborový formát: srt

Jak exportovat, změnit, editovat soubor s příponou .srt?

V čem rozbalit, vytvořit, spustit soubor s koncovkou .srt?

V jakém programu (aplikaci) můžeme konvertovat, otevřít, zobrazit soubor formátu srt?

VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
BSPlayer
Windows media player
DivX player

Pluginy:
VobSub

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu srt s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru srt se nachází v sekci Ostatní soubory

Klíčová slova: čím zobrazit, jak převést, .SRT, jak konvertovat, import, jak otevřít, Ostatní soubory, koncovka souboru srt, jak vytvořit srt, jak změnit, druhy souborů, Ostatní soubory, editace, význam slova, prohlížení, jak editovat, jak komprimovat, .srt

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co se ukrývá v souborech s koncovkou srt? Jak přehrát srt soubor, resp. jak zobrazit srt soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Atmosféra? Znáte výraz Sousloví? Vzpomněli byste si na význam slova Apatie? Víte, co je to Chronograf?

Náhodné koncovky, přípony, formáty souborů

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou srt. Před instalací aplikace se vždy seznamte s licenční smlouvu, resp. podmínkami za jakých můžete program používat. Programy jsou povětšinou zdarma ke stažení, pro komerční použití je však často potřeba placená verze. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?