Přípony, formáty souborů
Jak a v čem spustit, vytvořit, komprimovat, zobrazit, editovat, konvertovat, změnit soubor s příponou r08 (Komprimace dat)

Přípona souboru r08

Formát RAR pro kompresi souborů je pojmenovaný po autorovi - Jevgenij Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu. Přípona souboru .r08 označuje jeden ze souborů děleného RAR archivu. Jedná se o 10. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .r07 a případný následující .r09. První soubor má příponu .rar. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to r08? Jak a v čem spustit, vytvořit, komprimovat, zobrazit, editovat, konvertovat, změnit soubor s příponou r08 (Komprimace dat)

Souborový formát: r08

Jak spustit, prohlížet, změnit soubor s příponou .r08?

V čem vytvořit, přehrát, komprimovat soubor s koncovkou .r08?

V jakém programu (aplikaci) můžeme převést, zobrazit, exportovat soubor formátu r08?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Veškeré texty jsou bez záruky.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem r08 s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona r08 patří do sekce Komprimace dat

Klíčová slova: jak otevřít, co to je r08?, převod souborů, čím zobrazit, koncovka souboru r08, editace, přípona souboru r08, souborový formát, jak převést, jak konvertovat, spuštění souboru, import, prohlížení, formát souboru, Komprimace dat, v čem spustit, jak rozbalit, .r08

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co znamená formát r08? Jak přehrát r08 soubor, resp. jak zobrazit r08 soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Sponse Víte, co to je Aeronet? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Ostění Znáte výraz Čirok?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou r08. Aplikace se liší licenčním ujednáním. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.