Přípony, formáty souborů
Jak a v čem spustit, exportovat, importovat, vytvořit, upravit, editovat, konvertovat soubor s příponou r08 (Komprimace dat)

Přípona souboru r08

Formát RAR pro kompresi souborů je pojmenovaný po autorovi - Jevgenij Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu. Přípona souboru .r08 označuje jeden ze souborů děleného RAR archivu. Jedná se o 10. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .r07 a případný následující .r09. První soubor má příponu .rar. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to r08? Jak a v čem spustit, exportovat, importovat, vytvořit, upravit, editovat, konvertovat soubor s příponou r08 (Komprimace dat)

Souborový formát: r08

Jak spustit, převést, konvertovat soubor s příponou .r08?

V čem exportovat, rozbalit, importovat soubor s koncovkou .r08?

V jakém programu (aplikaci) můžeme otevřít, vytvořit, zobrazit soubor formátu r08?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony r08 sdílet s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.


 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Koncovka souboru r08 se nachází v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: souborový formát, import, editace, přípona souboru r08, .R08, jak konvertovat, jak editovat, jak změnit, Komprimace dat, význam slova, .r08, jak otevřít, informace, v čem spustit, jak vytvořit r08, Komprimace dat, jak komprimovat, prohlížení

Na stránce jste se mohli dozvědět: Co se ukrývá pod příponou r08? Jak přehrát r08 soubor, resp. jak zobrazit r08 soubor.

Pamatujete si definici pojmu PPL? Víte, co je to Skleníkový efekt? Víte, co je to Znárodnění? Víte, co to je Adidas?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou r08. Před instalací aplikace se vždy seznamte s licenční smlouvu, resp. podmínkami za jakých můžete program používat. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.