Přípony, formáty souborů
Jak a v čem vytvořit, rozbalit, komprimovat, přehrát, spustit, převést, upravit soubor s příponou odp (Dokumenty)

Přípona souboru odp

Otevřený formát souborů prezentace (známý z Microsoft Power Pointu) ze skupiny Otevřených dokumentových formátů (ODF - Open Document Format). Zkratka Open Document Presentation.

Význam slova, termín, co je to odp? Jak a v čem vytvořit, rozbalit, komprimovat, přehrát, spustit, převést, upravit soubor s příponou odp (Dokumenty)

Souborový formát: odp

Jak vytvořit, změnit, upravit soubor s příponou .odp?

V čem rozbalit, editovat, komprimovat soubor s koncovkou .odp?

V jakém programu (aplikaci) můžeme konvertovat, přehrát, otevřít soubor formátu odp?

LibreOffice Impress (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice.org Impress

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální.

Tento text (odp) můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru odp je v kategorii Dokumenty

Klíčová slova: v čem upravit, jak otevřít, export, v čem spustit, Dokumenty, zkratka odp, převod souborů, jak změnit, jak komprimovat, informace, wiki, co znamená odp?, jak převést, čím zobrazit, Dokumenty, .ODP, jak přehrát, koncovka souboru odp

Na stránce jste se mohli dozvědět: Jaký typ souboru má příponu odp? Jak přehrát odp soubor, resp. jak zobrazit odp soubor.

Znáte pojem Prognóza? Vzpomněli byste si na význam slova Alegorie? Vzpomněli byste si na význam slova Škytavka? Víte, co to je Kramle?

Výběr formátů a přípon souborů

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou odp. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.