Přípony, formáty souborů
Jak a v čem konvertovat, převést, zobrazit, změnit, editovat, prohlížet, rozbalit soubor s příponou asp (Internet a web)

Přípona souboru asp

Soubor s příponou .asp obsahuje zdrojový kód skriptovací platformy ASP (Active Server Pages). Vlastní program může být psán v jazyce VBScript nebo JScript. Soubor s touto příponou lze editovat v běžném textovém editoru. ASP skript dokáže zpracovat IIS web server, který klientovi vrátí html soubor.

Význam slova, termín, co je to asp? Jak a v čem konvertovat, převést, zobrazit, změnit, editovat, prohlížet, rozbalit soubor s příponou asp (Internet a web)

Souborový formát: asp

Jak konvertovat, otevřít, rozbalit soubor s příponou .asp?

V čem převést, upravit, zobrazit soubor s koncovkou .asp?

V jakém programu (aplikaci) můžeme importovat, změnit, komprimovat soubor formátu asp?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
IIS web server

Zobrazení:
Chrome
Firefox
Internet explorer
Microsoft Edge
Opera

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme.

Tento text (asp) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona asp patří do sekce Internet a web

Klíčová slova: zkratka asp, jak komprimovat, export, prohlížení, Internet a web, jak převést, co znamená asp?, převod souborů, informace, jak vytvořit asp, jak editovat, .ASP, význam slova, čím zobrazit, jak rozbalit, Internet a web, .asp, jak konvertovat

Nyní již víte Co se ukrývá pod příponou asp? Jak přehrát asp soubor, resp. jak zobrazit asp soubor.

Znáte výraz Debetní karta? Vzpomněli byste si na význam slova Tofu? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Alžírská káva Pamatujete si definici pojmu Hologram?

Často hledané souborové formáty

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou asp. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.