Přípony, formáty souborů
Jak a v čem změnit, importovat, zobrazit, přehrát, převést, upravit, konvertovat soubor s příponou asp (Internet a web)

Přípona souboru asp

Soubor s příponou .asp obsahuje zdrojový kód skriptovací platformy ASP (Active Server Pages). Vlastní program může být psán v jazyce VBScript nebo JScript. Soubor s touto příponou lze editovat v běžném textovém editoru. ASP skript dokáže zpracovat IIS web server, který klientovi vrátí html soubor.

Význam slova, termín, co je to asp? Jak a v čem změnit, importovat, zobrazit, přehrát, převést, upravit, konvertovat soubor s příponou asp (Internet a web)

Souborový formát: asp

Jak změnit, prohlížet, konvertovat soubor s příponou .asp?

V čem importovat, exportovat, zobrazit soubor s koncovkou .asp?

V jakém programu (aplikaci) můžeme vytvořit, přehrát, spustit soubor formátu asp?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
IIS web server

Zobrazení:
Chrome
Firefox
Internet explorer
Microsoft Edge
Opera

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony asp sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Koncovka souboru asp se nachází v kategorii Internet a web

Klíčová slova: Internet a web, jak přehrát, Internet a web, zkratka asp, jak převést, prohlížení, koncovka souboru asp, jak otevřít, wiki, v čem spustit, co znamená asp?, export, druhy souborů, spuštění souboru, import, přípona souboru asp, jak vytvořit asp, editace

Na stránce jste se mohli dozvědět: Jaký typ souboru má příponu asp? Jak přehrát asp soubor, resp. jak zobrazit asp soubor.

Znáte pojem Kreditní karta? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo OSVČ Znáte význam termínu Maturita? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Rostlina?

Výběr formátů a přípon souborů

Chyby vyhrazeny. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou asp. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.