Přípony, formáty souborů
Jak a v čem komprimovat, exportovat, prohlížet, zobrazit, převést, přehrát, vytvořit soubor s příponou asp (Internet a web)

Přípona souboru asp

Soubor s příponou .asp obsahuje zdrojový kód skriptovací platformy ASP (Active Server Pages). Vlastní program může být psán v jazyce VBScript nebo JScript. Soubor s touto příponou lze editovat v běžném textovém editoru. ASP skript dokáže zpracovat IIS web server, který klientovi vrátí html soubor.

Význam slova, termín, co je to asp? Jak a v čem komprimovat, exportovat, prohlížet, zobrazit, převést, přehrát, vytvořit soubor s příponou asp (Internet a web)

Souborový formát: asp

Jak komprimovat, otevřít, vytvořit soubor s příponou .asp?

V čem exportovat, importovat, prohlížet soubor s koncovkou .asp?

V jakém programu (aplikaci) můžeme spustit, zobrazit, konvertovat soubor formátu asp?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
IIS web server

Zobrazení:
Chrome
Firefox
Internet explorer
Microsoft Edge
Opera

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální.

Tento text (asp) můžete sdílet s přáteli a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Formát souboru asp patří do kategorie Internet a web

Klíčová slova: jak přehrát, jak konvertovat, wiki, přípona souboru asp, v čem upravit, prohlížení, Internet a web, export, jak rozbalit, souborový formát, jak komprimovat, koncovka souboru asp, editace, informace, zkratka asp, import, jak otevřít, Internet a web

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se využívá souborová přípona asp? Jak přehrát asp soubor, resp. jak zobrazit asp soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Inkscape? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Brexit Znáte pojem Kýla? Znáte význam termínu Reality show?

Další vybrané souborové koncovky

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění (přehrání) některých typů souborů je vyžadován kromě aplikace (programu) vyžadován i zásuvký modul (plugin, kodek)). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou asp. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.