Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou asp (Internet a web)

Přípona souboru asp

Soubor s příponou .asp obsahuje zdrojový kód skriptovací platformy ASP (Active Server Pages). Vlastní program může být psán v jazyce VBScript nebo JScript. Soubor s touto příponou lze editovat v běžném textovém editoru. ASP skript dokáže zpracovat IIS web server, který klientovi vrátí html soubor.

Význam slova, termín, co je to asp? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou asp (Internet a web)

Souborový formát: asp

Jak otevřít soubor s příponou .asp?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .asp?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .asp?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
IIS web server

Zobrazení:
Chrome
Firefox
Internet explorer
Microsoft Edge
Opera

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem asp s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru asp se nachází v sekci Internet a web

Klíčová slova: prohlížení, jak vytvořit asp, import, informace, koncovka souboru asp, Internet a web, co znamená asp?, wiki, Internet a web, jak přehrát, co to je asp?, v čem spustit, formát souboru, v čem upravit, .asp, význam slova, čím zobrazit

Teď už znáte odpověď na otázku Co se ukrývá v souborech s koncovkou asp? Jak přehrát asp soubor, resp. jak zobrazit asp soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Imatrikulace? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Předmět Pamatujete si definici pojmu Spinning? Vzpomněli byste si na význam slova Šašlik?

Výběr náhodných koncovek souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou asp. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.