Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, zobrazit, konvertovat, převést, editovat, exportovat, rozbalit soubor s příponou asp (Internet a web)

Přípona souboru asp

Soubor s příponou .asp obsahuje zdrojový kód skriptovací platformy ASP (Active Server Pages). Vlastní program může být psán v jazyce VBScript nebo JScript. Soubor s touto příponou lze editovat v běžném textovém editoru. ASP skript dokáže zpracovat IIS web server, který klientovi vrátí html soubor.

Význam slova, termín, co je to asp? Jak a v čem importovat, zobrazit, konvertovat, převést, editovat, exportovat, rozbalit soubor s příponou asp (Internet a web)

Souborový formát: asp

Jak importovat, vytvořit, rozbalit soubor s příponou .asp?

V čem zobrazit, komprimovat, konvertovat soubor s koncovkou .asp?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, převést, prohlížet soubor formátu asp?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
IIS web server

Zobrazení:
Chrome
Firefox
Internet explorer
Microsoft Edge
Opera

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony asp sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru asp je v sekci Internet a web

Klíčová slova: jak konvertovat, jak otevřít, co to je asp?, prohlížení, jak změnit, formát souboru, zkratka asp, Internet a web, čím zobrazit, import, Internet a web, co znamená asp?, informace, export, .ASP, v čem spustit, jak převést, jak rozbalit

Právě jste zjistili K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona asp? Jak přehrát asp soubor, resp. jak zobrazit asp soubor.

Víte, co to je Anatomie? Víte, co to je Rychta? Znáte význam termínu Almanach? Víte, co to je Revitalizace?

Víte, co znamenají a popisují tyto souborové formáty?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou asp. Programy se liší v podmínkách použití (v licenci). Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.