Přípony, formáty souborů
Jak a v čem přehrát, převést, upravit, vytvořit, exportovat, spustit, editovat soubor s příponou vbs (Zdrojové kódy)

Přípona souboru vbs

Soubor s příponou .vbs obsahuje skript napsaný ve skriptovacím jazyce VBScript (Visual Basic Scripting Edition). Tento jazyk vytvořila společnost Microsoft v roce 1996. Podporují ho všechny verze Windows od verze Windows 98. Pro vykonávání skriptů na webových stránkách je nutný Internet Explorer. Visual Basic skripty mohou obsahovat viry, proto se nedoporučuje spouštět skripty z pochybných zdrojů (např. z příloh emailů).

Význam slova, termín, co je to vbs? Jak a v čem přehrát, převést, upravit, vytvořit, exportovat, spustit, editovat soubor s příponou vbs (Zdrojové kódy)

Souborový formát: vbs

Jak přehrát, rozbalit, editovat soubor s příponou .vbs?

V čem převést, komprimovat, upravit soubor s koncovkou .vbs?

V jakém programu (aplikaci) můžeme konvertovat, vytvořit, prohlížet soubor formátu vbs?

Spuštění
Windows 98 a vyšší
Internet Explorer

Editace:
Vytvoření, úpravy a editace:
Microsoft Visual Studio
Microsoft WScript
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony vbs sdílet s dalšími osobami na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.


 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Formát souboru vbs patří do kategorie Zdrojové kódy

Klíčová slova: v čem spustit, jak komprimovat, wiki, co to je vbs?, druhy souborů, export, v čem upravit, co znamená vbs?, zkratka vbs, informace, jak otevřít, jak změnit, Zdrojové kódy, Zdrojové kódy, jak editovat, editace, čím zobrazit, přípona souboru vbs

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Co se ukrývá pod příponou vbs? Jak přehrát vbs soubor, resp. jak zobrazit vbs soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Variace? Znáte pojem Moderní umění? Znáte význam termínu Služební cesta? Vzpomněli byste si na význam slova Chytrý telefon?

Další vybrané souborové koncovky

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění (přehrání) některých typů souborů je vyžadován kromě aplikace (programu) vyžadován i zásuvký modul (plugin, kodek)). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou vbs. Programy se liší v podmínkách použití (v licenci). Nejčastěji se setkaváme s freeware, shareware nebo adware aplikacemi. Dále se může jedna o open source software nebo o proprietární software. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.