Přípony, formáty souborů
Jak a v čem vytvořit, otevřít, importovat, prohlížet, editovat, rozbalit, zobrazit soubor s příponou tar (Komprimace dat)

Přípona souboru tar

Zkratka tar je z anglických slov Tape ARchiver. Původně určen pro archivaci na páskových mechanikách. Formát tar se používá se především na Uniových platformách.

Význam slova, termín, co je to tar? Jak a v čem vytvořit, otevřít, importovat, prohlížet, editovat, rozbalit, zobrazit soubor s příponou tar (Komprimace dat)

Souborový formát: tar

Jak vytvořit, komprimovat, zobrazit soubor s příponou .tar?

V čem otevřít, spustit, importovat soubor s koncovkou .tar?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, prohlížet, převést soubor formátu tar?

Linux - příkaz tar
7-Zip
WinACE
WinZip

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to tar? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona tar se nachází v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: .TAR, v čem spustit, jak vytvořit tar, význam slova, koncovka souboru tar, Komprimace dat, import, jak komprimovat, přípona souboru tar, jak převést, souborový formát, jak konvertovat, export, jak otevřít, čím zobrazit, informace, Komprimace dat, co to je tar?

Teď už víte Na co se používá souborová přípona tar? Jak přehrát tar soubor, resp. jak zobrazit tar soubor.

Víte, co je to Maligní? Pamatujete si definici pojmu Nirvána? Vzpomněli byste si na význam slova Exaktní? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Dark web?

Vybrané formáty a přípony souborů

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tar. Před instalací aplikace se vždy seznamte s licenční smlouvu, resp. podmínkami za jakých můžete program používat. Nejrozšířenější jsou shareware, trial, freemium, adware nebo freeware aplikace. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.