Přípony, formáty souborů
Jak a v čem exportovat, editovat, přehrát, importovat, otevřít, konvertovat, upravit soubor s příponou tar (Komprimace dat)

Přípona souboru tar

Zkratka tar je z anglických slov Tape ARchiver. Původně určen pro archivaci na páskových mechanikách. Formát tar se používá se především na Uniových platformách.

Význam slova, termín, co je to tar? Jak a v čem exportovat, editovat, přehrát, importovat, otevřít, konvertovat, upravit soubor s příponou tar (Komprimace dat)

Souborový formát: tar

Jak exportovat, změnit, upravit soubor s příponou .tar?

V čem editovat, spustit, přehrát soubor s koncovkou .tar?

V jakém programu (aplikaci) můžeme zobrazit, importovat, převést soubor formátu tar?

Linux - příkaz tar
7-Zip
WinACE
WinZip

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony tar sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Koncovka souboru tar patří do kategorie Komprimace dat

Klíčová slova: jak konvertovat, jak převést, formát souboru, jak editovat, co znamená tar?, informace, souborový formát, .TAR, .tar, jak rozbalit, prohlížení, koncovka souboru tar, jak otevřít, převod souborů, v čem spustit, jak vytvořit tar, export, jak změnit

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona tar? Jak přehrát tar soubor, resp. jak zobrazit tar soubor.

Znáte pojem Próza? Znáte význam termínu Tapioka? Znáte význam termínu Buzola? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Kramle?

Výběr formátů a přípon souborů

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tar. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.