Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tar (Komprimace dat)

Přípona souboru tar

Zkratka tar je z anglických slov Tape ARchiver. Původně určen pro archivaci na páskových mechanikách. Formát tar se používá se především na Uniových platformách.

Význam slova, termín, co je to tar? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tar (Komprimace dat)

Souborový formát: tar

Jak otevřít soubor s příponou .tar?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .tar?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .tar?

Linux - příkaz tar
7-Zip
WinACE
WinZip

Veškeré texty jsou bez záruky.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to tar? se známými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona tar je v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: .tar, jak vytvořit tar, prohlížení, jak převést, čím zobrazit, co to je tar?, jak konvertovat, editace, koncovka souboru tar, v čem upravit, Komprimace dat, souborový formát, co znamená tar?, wiki, .TAR, Komprimace dat, informace

Teď už víte Co znamená přípona souboru tar? Jak přehrát tar soubor, resp. jak zobrazit tar soubor.

Víte, co to je Konkubinát? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Próza? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Větný celek Pamatujete si definici pojmu Epika?

Výběr z náhodných souborových formátů, koncovek a přípon souborů

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tar. Každý software má jiné podmínky použití. Aplikace jsou povětšinou k dispozici zdarma, avšak pro komerční použití je mnohdy vyžadován nákup placené licence. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.