Přípony, formáty souborů
Jak a v čem rozbalit, otevřít, spustit, importovat, přehrát, zobrazit, vytvořit soubor s příponou tar (Komprimace dat)

Přípona souboru tar

Zkratka tar je z anglických slov Tape ARchiver. Původně určen pro archivaci na páskových mechanikách. Formát tar se používá se především na Uniových platformách.

Význam slova, termín, co je to tar? Jak a v čem rozbalit, otevřít, spustit, importovat, přehrát, zobrazit, vytvořit soubor s příponou tar (Komprimace dat)

Souborový formát: tar

Jak rozbalit, převést, vytvořit soubor s příponou .tar?

V čem otevřít, upravit, spustit soubor s koncovkou .tar?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, importovat, komprimovat soubor formátu tar?

Linux - příkaz tar
7-Zip
WinACE
WinZip

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací.

Líbí se vám definice přípony souboru tar? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru tar se nachází v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: přípona souboru tar, Komprimace dat, informace, zkratka tar, druhy souborů, jak převést, jak otevřít, jak vytvořit tar, jak rozbalit, Komprimace dat, co znamená tar?, wiki, spuštění souboru, jak komprimovat, .TAR, v čem upravit, prohlížení, import

Právě jste zjistili Které typy souborů se označují koncovkou tar? Jak přehrát tar soubor, resp. jak zobrazit tar soubor.

Pamatujete si definici pojmu Justiční vražda? Vzpomněli byste si na význam slova Obezita? Znáte pojem Zvratné zájmeno? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Trilobit

Víte, co znamenají a popisují tyto souborové formáty?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tar. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.