Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tar (Komprimace dat)

Přípona souboru tar

Zkratka tar je z anglických slov Tape ARchiver. Původně určen pro archivaci na páskových mechanikách. Formát tar se používá se především na Uniových platformách.

Význam slova, termín, co je to tar? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tar (Komprimace dat)

Souborový formát: tar

Jak otevřít soubor s příponou .tar?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .tar?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .tar?

Linux - příkaz tar
7-Zip
WinACE
WinZip

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony tar sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru tar patří do sekce Komprimace dat

Klíčová slova: prohlížení, wiki, jak přehrát, Komprimace dat, Komprimace dat, jak otevřít, .TAR, co znamená tar?, spuštění souboru, jak vytvořit tar, .tar, čím zobrazit, jak konvertovat, editace, přípona souboru tar, v čem spustit, koncovka souboru tar

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se využívá souborová přípona tar? Jak přehrát tar soubor, resp. jak zobrazit tar soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Ragú? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Nirvána Pamatujete si definici pojmu Účtenková loterie? Vzpomněli byste si na význam slova VGA?

Výběr náhodných přípon, koncovek souborů a formátů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tar. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.