Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, rozbalit, převést, komprimovat, prohlížet, spustit, změnit soubor s příponou gpx (Ostatní soubory)

Přípona souboru gpx

Přípona .gps označuje soubor ve formátu GPS Exchange File. Jedná se o otevřený standard ukládání dat (waypointů, bodů zájmů, cest) určených pro GPS přístroje. Soubory tohoto typu lze načíst ve většině GPS zařízení, navigací, programů pro geocaching, apod.

Význam slova, termín, co je to gpx? Jak a v čem importovat, rozbalit, převést, komprimovat, prohlížet, spustit, změnit soubor s příponou gpx (Ostatní soubory)

Souborový formát: gpx

Jak importovat, vytvořit, změnit soubor s příponou .gpx?

V čem rozbalit, zobrazit, převést soubor s koncovkou .gpx?

V jakém programu (aplikaci) můžeme exportovat, komprimovat, editovat soubor formátu gpx?

Google Earth
ADrake
PocketDrake
TopoGrafix EasyGPS
Microsoft Streets & Trips
Safe Software FME Desktop
Garmin MapSource
Garmin Oregon
TatukGIS Viewer
GPS Utility
Merkaartor
TCX

Konverze do/z jiných formátů:
GPSBabel

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací.

Sdílejte text gpx s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona gpx se nachází v sekci Ostatní soubory

Klíčová slova: import, jak přehrát, wiki, jak rozbalit, informace, jak změnit, zkratka gpx, editace, co to je gpx?, jak konvertovat, prohlížení, jak editovat, druhy souborů, .GPX, přípona souboru gpx, spuštění souboru, čím zobrazit, formát souboru

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co znamená formát souboru s koncovkou gpx? Jak přehrát gpx soubor, resp. jak zobrazit gpx soubor.

Víte, co je to Gazpacho? Víte, co je to Slovní zásoba? Znáte význam termínu Sousloví? Pamatujete si definici pojmu Velur?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou gpx. Stejně tak si ověřte licenci software. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.