Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, převést, vytvořit, prohlížet, exportovat, upravit, otevřít soubor s příponou gpx (Ostatní soubory)

Přípona souboru gpx

Přípona .gps označuje soubor ve formátu GPS Exchange File. Jedná se o otevřený standard ukládání dat (waypointů, bodů zájmů, cest) určených pro GPS přístroje. Soubory tohoto typu lze načíst ve většině GPS zařízení, navigací, programů pro geocaching, apod.

Význam slova, termín, co je to gpx? Jak a v čem importovat, převést, vytvořit, prohlížet, exportovat, upravit, otevřít soubor s příponou gpx (Ostatní soubory)

Souborový formát: gpx

Jak importovat, přehrát, otevřít soubor s příponou .gpx?

V čem převést, rozbalit, vytvořit soubor s koncovkou .gpx?

V jakém programu (aplikaci) můžeme spustit, prohlížet, konvertovat soubor formátu gpx?

Google Earth
ADrake
PocketDrake
TopoGrafix EasyGPS
Microsoft Streets & Trips
Safe Software FME Desktop
Garmin MapSource
Garmin Oregon
TatukGIS Viewer
GPS Utility
Merkaartor
TCX

Konverze do/z jiných formátů:
GPSBabel

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací.

Zaujal vás formát, koncovka souboru gpx? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona gpx se nachází v kategorii Ostatní soubory

Klíčová slova: čím zobrazit, zkratka gpx, jak přehrát, jak vytvořit gpx, spuštění souboru, .gpx, export, jak komprimovat, co znamená gpx?, co to je gpx?, wiki, jak změnit, souborový formát, význam slova, v čem upravit, v čem spustit, import, jak konvertovat

Teď už víte Na co se používá souborová přípona gpx? Jak přehrát gpx soubor, resp. jak zobrazit gpx soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Noktovizor? Víte, co to je Hvězda? Vzpomněli byste si na význam slova Objem? Víte, co je to Otoneurologie?

Výběr z náhodných souborových formátů, koncovek a přípon souborů

Omlouváme se za možné chyby v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou gpx. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.