Přípony, formáty souborů
Jak a v čem přehrát, převést, komprimovat, prohlížet, upravit, vytvořit, konvertovat soubor s příponou gpx (Ostatní soubory)

Přípona souboru gpx

Přípona .gps označuje soubor ve formátu GPS Exchange File. Jedná se o otevřený standard ukládání dat (waypointů, bodů zájmů, cest) určených pro GPS přístroje. Soubory tohoto typu lze načíst ve většině GPS zařízení, navigací, programů pro geocaching, apod.

Význam slova, termín, co je to gpx? Jak a v čem přehrát, převést, komprimovat, prohlížet, upravit, vytvořit, konvertovat soubor s příponou gpx (Ostatní soubory)

Souborový formát: gpx

Jak přehrát, exportovat, konvertovat soubor s příponou .gpx?

V čem převést, spustit, komprimovat soubor s koncovkou .gpx?

V jakém programu (aplikaci) můžeme změnit, prohlížet, importovat soubor formátu gpx?

Google Earth
ADrake
PocketDrake
TopoGrafix EasyGPS
Microsoft Streets & Trips
Safe Software FME Desktop
Garmin MapSource
Garmin Oregon
TatukGIS Viewer
GPS Utility
Merkaartor
TCX

Konverze do/z jiných formátů:
GPSBabel

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli.

Tento text (gpx) můžete sdílet s dalšími osobami na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Formát souboru gpx se nachází v kategorii Ostatní soubory

Klíčová slova: Ostatní soubory, .gpx, čím zobrazit, jak komprimovat, jak změnit, zkratka gpx, jak rozbalit, jak vytvořit gpx, export, .GPX, jak editovat, import, koncovka souboru gpx, prohlížení, jak převést, jak otevřít, jak konvertovat, v čem spustit

Kategorie Ostatní soubory,  gpx, ilustrační obrázek

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se využívá souborová přípona gpx? Jak přehrát gpx soubor, resp. jak zobrazit gpx soubor.

Pamatujete si definici pojmu Akryl? Znáte výraz Školní družina? Pamatujete si definici pojmu Echogenita? Pamatujete si definici pojmu Kvetoucí čaj?

Další vybrané souborové koncovky

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění (přehrání) některých typů souborů je vyžadován kromě aplikace (programu) vyžadován i zásuvký modul (plugin, kodek)). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou gpx. Aplikace se liší licenčním ujednáním. Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.