Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, vytvořit, prohlížet, změnit, komprimovat, rozbalit soubor s příponou z10 (Komprimace dat)

Přípona souboru z10

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Zip bývá integrován do operačních systémů (například Microsoft Windows) nebo souborových manažerů (např. Total Commander) ve kterých lze soubory rozbalovat bez nutnosti instalace dalších programů. Přípona souboru .z10 označuje jeden ze souborů děleného archivu. Jedná se o 11. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .z09 a případný následující z11. První soubor má příponu zip. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to z10? Jak a v čem otevřít, editovat, vytvořit, prohlížet, změnit, komprimovat, rozbalit soubor s příponou z10 (Komprimace dat)

Souborový formát: z10

Jak otevřít, spustit, rozbalit soubor s příponou .z10?

V čem editovat, upravit, vytvořit soubor s koncovkou .z10?

V jakém programu (aplikaci) můžeme převést, prohlížet, přehrát soubor formátu z10?

Microsoft Windows (nativní podpora)
WinZip
Total Commander
7-Zip (Windows, příkazový řádek Linuxu)
WinAce
WinRAR
Apple Archive Utility (Mac OS X)
sArchiver (Mac OS X)
PeaZip (Linux)

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem z10 s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.


 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Přípona souboru z10 se nachází v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: souborový formát, v čem spustit, jak převést, převod souborů, význam slova, jak přehrát, koncovka souboru z10, co znamená z10?, přípona souboru z10, jak editovat, Komprimace dat, co to je z10?, wiki, jak změnit, druhy souborů, jak vytvořit z10, v čem upravit, čím zobrazit

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou z10? Jak přehrát z10 soubor, resp. jak zobrazit z10 soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Pranostika Znáte výraz Slzovka? Víte, co je to Nikáb? Znáte pojem Hipster?

Náhodné koncovky, přípony, formáty souborů

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou z10. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Programy jsou povětšinou zdarma ke stažení, pro komerční použití je však často potřeba placená verze. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.