Přípony, formáty souborů
Jak a v čem vytvořit, prohlížet, exportovat, převést, editovat, komprimovat, změnit soubor s příponou wps (Dokumenty)

Přípona souboru wps

Přípona .wps je zkratkou Microsoft Works Word Processor Document. Jedná se o podobný formát jako .doc. Neobsahuje však makra ani nepodporuje rozšířené formátovací možnosti.

Význam slova, termín, co je to wps? Jak a v čem vytvořit, prohlížet, exportovat, převést, editovat, komprimovat, změnit soubor s příponou wps (Dokumenty)

Souborový formát: wps

Jak vytvořit, rozbalit, změnit soubor s příponou .wps?

V čem prohlížet, upravit, exportovat soubor s koncovkou .wps?

V jakém programu (aplikaci) můžeme importovat, převést, konvertovat soubor formátu wps?

Microsoft Works info
Microsoft Office Word
LibreOffice Writer (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice.org Writer

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony wps sdílet s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Přípona souboru wps je v kategorii Dokumenty

Klíčová slova: jak komprimovat, souborový formát, .wps, wiki, .WPS, jak přehrát, editace, jak rozbalit, přípona souboru wps, informace, převod souborů, druhy souborů, co to je wps?, export, spuštění souboru, prohlížení, jak editovat, zkratka wps

Právě jste zjistili K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona wps? Jak přehrát wps soubor, resp. jak zobrazit wps soubor.

Pamatujete si definici pojmu Narážecí nástroj? Znáte význam termínu Šedá ekonomika? Znáte pojem Sutura? Víte, co je to Moringa?

Víte, co znamenají a popisují tyto souborové formáty?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou wps. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.