Přípony, formáty souborů
Jak a v čem rozbalit, zobrazit, upravit, převést, spustit, konvertovat, editovat soubor s příponou wps (Dokumenty)

Přípona souboru wps

Přípona .wps je zkratkou Microsoft Works Word Processor Document. Jedná se o podobný formát jako .doc. Neobsahuje však makra ani nepodporuje rozšířené formátovací možnosti.

Význam slova, termín, co je to wps? Jak a v čem rozbalit, zobrazit, upravit, převést, spustit, konvertovat, editovat soubor s příponou wps (Dokumenty)

Souborový formát: wps

Jak rozbalit, přehrát, editovat soubor s příponou .wps?

V čem zobrazit, importovat, upravit soubor s koncovkou .wps?

V jakém programu (aplikaci) můžeme otevřít, převést, exportovat soubor formátu wps?

Microsoft Works info
Microsoft Office Word
LibreOffice Writer (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice.org Writer

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony wps sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru wps se nachází v kategorii Dokumenty

Klíčová slova: .WPS, spuštění souboru, jak editovat, wiki, editace, přípona souboru wps, v čem upravit, jak konvertovat, co znamená wps?, Dokumenty, jak přehrát, export, informace, druhy souborů, zkratka wps, jak převést, .wps, prohlížení

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona wps? Jak přehrát wps soubor, resp. jak zobrazit wps soubor.

Pamatujete si definici pojmu RPSN? Pamatujete si definici pojmu Happening? Víte, co je to GIBS? Víte, co je to Sametová revoluce?

Výběr formátů a přípon souborů

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou wps. Programy se liší v podmínkách použití (v licenci). Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.