Přípony, formáty souborů
Jak a v čem prohlížet, editovat, otevřít, upravit, změnit, přehrát, spustit soubor s příponou hxx (Zdrojové kódy)

Přípona souboru hxx

Soubor s příponou .H obsahuje zdrojový kód napsaný v programu C++. Jedná se hlavičkový soubor (header file), který obsahuje konstanty, proměnné a funkce používané ostatními soubory projektu do kterých se vkládají pomocí příkazu include (např. #include ). Soubor typu hxx lze editovat v běžných textových editorech, je však lepší použít komplexní nástroje, které zvýrazňují syntaxi a pomohou odhalit některé chyby.

Význam slova, termín, co je to hxx? Jak a v čem prohlížet, editovat, otevřít, upravit, změnit, přehrát, spustit soubor s příponou hxx (Zdrojové kódy)

Souborový formát: hxx

Jak prohlížet, exportovat, spustit soubor s příponou .hxx?

V čem editovat, importovat, otevřít soubor s koncovkou .hxx?

V jakém programu (aplikaci) můžeme vytvořit, upravit, převést soubor formátu hxx?

Kompilace, spuštění
Eclipse CDT
Microsoft Visual Studio
Borland C++Builder

Vytvoření, úpravy a editace jako text:
Notepad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
PSPad (Windows, freeware)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.

Líbí se vám definice přípony souboru hxx? Pak se o ní podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.


 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Formát souboru hxx se nachází v kategorii Zdrojové kódy

Klíčová slova: jak otevřít, zkratka hxx, přípona souboru hxx, v čem upravit, souborový formát, koncovka souboru hxx, editace, jak vytvořit hxx, jak převést, v čem spustit, wiki, čím zobrazit, převod souborů, jak editovat, import, export, jak přehrát, jak změnit

Kategorie Zdrojové kódy,  hxx, ilustrační obrázek

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Jaký typ souboru má příponu hxx? Jak přehrát hxx soubor, resp. jak zobrazit hxx soubor.

Znáte výraz Přísudek? Víte, co je to Ordovik? Víte, co to je ALS? Víte, co to je Bloatware?

Další vybrané souborové koncovky

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění (přehrání) některých typů souborů je vyžadován kromě aplikace (programu) vyžadován i zásuvký modul (plugin, kodek)). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou hxx. Stejně tak si ověřte licenci software. Nejčastěji se setkaváme s freeware, shareware nebo adware aplikacemi. Dále se může jedna o open source software nebo o proprietární software. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.