Přípony, formáty souborů
Jak a v čem prohlížet, upravit, otevřít, komprimovat, vytvořit, editovat, importovat soubor s příponou cue (Obrazy disků)

Přípona souboru cue

Soubor v příponou .cue je textovým (ASCII) souborem obsahujícím definici rozvržení stop na kompaktním disku (CD, DVD, apod.). V tomto souboru jsou uloženy názvy alb, interpretů i jednotlivých hudebních stop (písniček). Soubor se používá i pro definici datových CD spolu s image souborem s příponou .bin.

Význam slova, termín, co je to cue? Jak a v čem prohlížet, upravit, otevřít, komprimovat, vytvořit, editovat, importovat soubor s příponou cue (Obrazy disků)

Souborový formát: cue

Jak prohlížet, spustit, importovat soubor s příponou .cue?

V čem upravit, rozbalit, otevřít soubor s koncovkou .cue?

V jakém programu (aplikaci) můžeme změnit, komprimovat, zobrazit soubor formátu cue?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Roxio Creator
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Nero 12
UltraISO
Alcohol 120%

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených.

Zaujal vás formát, koncovka souboru cue? Potom se o definici podělte s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru cue se nachází v kategorii Obrazy disků

Klíčová slova: .cue, jak rozbalit, wiki, význam slova, koncovka souboru cue, jak přehrát, co to je cue?, co znamená cue?, druhy souborů, prohlížení, převod souborů, jak změnit, import, spuštění souboru, Obrazy disků, přípona souboru cue, souborový formát, v čem spustit

Tyto stránky vám umožnili zjistit Co se skrývá v souborech s příponou cue? Jak přehrát cue soubor, resp. jak zobrazit cue soubor.

Víte, co to je Paliativní péče? Znáte výraz Epizoda? Znáte pojem Kamenická špice? Znáte význam termínu PF?

Doporučujeme se seznámit s těmito příponami a formáty souborů

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cue. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.