Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cue (Obrazy disků)

Přípona souboru cue

Soubor v příponou .cue je textovým (ASCII) souborem obsahujícím definici rozvržení stop na kompaktním disku (CD, DVD, apod.). V tomto souboru jsou uloženy názvy alb, interpretů i jednotlivých hudebních stop (písniček). Soubor se používá i pro definici datových CD spolu s image souborem s příponou .bin.

Význam slova, termín, co je to cue? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cue (Obrazy disků)

Souborový formát: cue

Jak otevřít soubor s příponou .cue?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .cue?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .cue?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Roxio Creator
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Nero 12
UltraISO
Alcohol 120%

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu cue s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru cue se nachází v sekci Obrazy disků

Klíčová slova: editace, čím zobrazit, co to je cue?, .CUE, souborový formát, informace, Obrazy disků, wiki, jak převést, Obrazy disků, export, jak konvertovat, spuštění souboru, v čem upravit, prohlížení, přípona souboru cue, .cue

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co znamená formát cue? Jak přehrát cue soubor, resp. jak zobrazit cue soubor.

Pamatujete si definici pojmu Posvícení? Vzpomněli byste si na význam slova Brzlík? Znáte pojem DLNA? Víte, co je to Kašmír?

Náhodné koncovky, přípony, formáty souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cue. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Nejčastěji se můžete setkat s freemium, adware, trial (demo), shareware nebo freeware (pro nekomerční nebo i pro komerční použití). V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.