Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cue (Obrazy disků)

Přípona souboru cue

Soubor v příponou .cue je textovým (ASCII) souborem obsahujícím definici rozvržení stop na kompaktním disku (CD, DVD, apod.). V tomto souboru jsou uloženy názvy alb, interpretů i jednotlivých hudebních stop (písniček). Soubor se používá i pro definici datových CD spolu s image souborem s příponou .bin.

Význam slova, termín, co je to cue? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cue (Obrazy disků)

Souborový formát: cue

Jak otevřít soubor s příponou .cue?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .cue?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .cue?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Roxio Creator
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Nero 12
UltraISO
Alcohol 120%

Texty mohou obsahovat chyby.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to cue? se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona cue je v sekci Obrazy disků

Klíčová slova: Obrazy disků, čím zobrazit, import, jak přehrát, .cue, jak otevřít, editace, wiki, Obrazy disků, prohlížení, jak vytvořit cue, export, .CUE, informace, spuštění souboru, jak konvertovat, v čem spustit

Teď už víte Na co se používá souborová přípona cue? Jak přehrát cue soubor, resp. jak zobrazit cue soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Pučtok? Znáte pojem PageRank? Víte, co je to Kdoule? Znáte význam termínu Endokrinologie?

Vybrané formáty a přípony souborů

Omlouváme se za možné chyby v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cue. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.