Přípony, formáty souborů
Jak a v čem exportovat, upravit, převést, editovat, změnit, importovat, rozbalit soubor s příponou url (Internet a web)

Přípona souboru url

Soubor s příponou .url obsahuje adresu internetové stránky včetně dalších informací jako je odkaz na favorite ikonu (obrázek). Soubor s koncovkou url se používá především k vytváření zástupců k rychlému spuštění prohlížeče s načtením uvedené webové stránky. Zkratka URL pochází ze slov Uniform Resource Locator („jednotná adresa zdroje“). Soubor s příponou .url je textový soubor (plain/text).

Význam slova, termín, co je to url? Jak a v čem exportovat, upravit, převést, editovat, změnit, importovat, rozbalit soubor s příponou url (Internet a web)

Souborový formát: url

Jak exportovat, přehrát, rozbalit soubor s příponou .url?

V čem upravit, zobrazit, převést soubor s koncovkou .url?

V jakém programu (aplikaci) můžeme komprimovat, editovat, spustit soubor formátu url?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Microsoft internet Explorer
Google Chrome
Apple Safari
Mozilla Firefox
Microsoft Edge
Další webové prohlížeče

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky.

Sdílejte text url se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona url je v sekci Internet a web

Klíčová slova: prohlížení, .url, .URL, druhy souborů, jak komprimovat, jak rozbalit, v čem upravit, wiki, jak změnit, přípona souboru url, editace, význam slova, co to je url?, převod souborů, Internet a web, import, export, jak přehrát

Na této webové stránce jste se dozvěděli K čemu se používá přípona url? Jak přehrát url soubor, resp. jak zobrazit url soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Repůjčka Víte, co je to Dadaismus? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo BTW? Znáte význam termínu Komiks?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou url. Programy se liší v podmínkách použití (v licenci). Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.