Přípony, formáty souborů
Jak a v čem komprimovat, přehrát, editovat, zobrazit, prohlížet, konvertovat, importovat soubor s příponou url (Internet a web)

Přípona souboru url

Soubor s příponou .url obsahuje adresu internetové stránky včetně dalších informací jako je odkaz na favorite ikonu (obrázek). Soubor s koncovkou url se používá především k vytváření zástupců k rychlému spuštění prohlížeče s načtením uvedené webové stránky. Zkratka URL pochází ze slov Uniform Resource Locator („jednotná adresa zdroje“). Soubor s příponou .url je textový soubor (plain/text).

Význam slova, termín, co je to url? Jak a v čem komprimovat, přehrát, editovat, zobrazit, prohlížet, konvertovat, importovat soubor s příponou url (Internet a web)

Souborový formát: url

Jak komprimovat, upravit, importovat soubor s příponou .url?

V čem přehrát, spustit, editovat soubor s koncovkou .url?

V jakém programu (aplikaci) můžeme převést, zobrazit, rozbalit soubor formátu url?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Microsoft internet Explorer
Google Chrome
Apple Safari
Mozilla Firefox
Microsoft Edge
Další webové prohlížeče

Chyby vyhrazeny.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem url s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Formát souboru url je v sekci Internet a web

Klíčová slova: význam slova, čím zobrazit, v čem upravit, informace, zkratka url, co to je url?, wiki, import, druhy souborů, formát souboru, .url, koncovka souboru url, jak vytvořit url, jak změnit, souborový formát, jak rozbalit, jak otevřít, .URL

Teď už znáte odpověď na otázku Co znamená formát souboru s koncovkou url? Jak přehrát url soubor, resp. jak zobrazit url soubor.

Znáte pojem Glycerin? Znáte význam termínu Vesmír? Víte, co je to Velur? Vzpomněli byste si na význam slova Abstrakce?

Víte, co znamenají následující formáty souborů?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění (přehrání) některých typů souborů je vyžadován kromě aplikace (programu) vyžadován i zásuvký modul (plugin, kodek)). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou url. Před použitím zde uvedených aplikací se vždy seznamte s licenční smlouvu obsahující podmínky, za kterých lze program využívat. Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.