Přípony, formáty souborů
Jak a v čem zobrazit, editovat, přehrát, vytvořit, prohlížet, upravit, otevřít soubor s příponou url (Internet a web)

Přípona souboru url

Soubor s příponou .url obsahuje adresu internetové stránky včetně dalších informací jako je odkaz na favorite ikonu (obrázek). Soubor s koncovkou url se používá především k vytváření zástupců k rychlému spuštění prohlížeče s načtením uvedené webové stránky. Zkratka URL pochází ze slov Uniform Resource Locator („jednotná adresa zdroje“). Soubor s příponou .url je textový soubor (plain/text).

Význam slova, termín, co je to url? Jak a v čem zobrazit, editovat, přehrát, vytvořit, prohlížet, upravit, otevřít soubor s příponou url (Internet a web)

Souborový formát: url

Jak zobrazit, komprimovat, otevřít soubor s příponou .url?

V čem editovat, změnit, přehrát soubor s koncovkou .url?

V jakém programu (aplikaci) můžeme exportovat, vytvořit, převést soubor formátu url?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Microsoft internet Explorer
Google Chrome
Apple Safari
Mozilla Firefox
Microsoft Edge
Další webové prohlížeče

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony url sdílet s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.


 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Koncovka souboru url patří do sekce Internet a web

Klíčová slova: .URL, jak vytvořit url, co to je url?, jak editovat, zkratka url, čím zobrazit, jak konvertovat, jak převést, jak přehrát, .url, souborový formát, v čem upravit, spuštění souboru, jak rozbalit, prohlížení, Internet a web, koncovka souboru url, wiki

Na stránce jste se mohli dozvědět: Které typy souborů se označují koncovkou url? Jak přehrát url soubor, resp. jak zobrazit url soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Limita? Znáte výraz Pašijový týden? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Capín? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Semestr?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou url. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Často můžete aplikace používat zdarma v rámci zkušební doby (shareware, trial verze) nebo pro nekomerční použití. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.