Přípony, formáty souborů
Jak a v čem rozbalit, převést, prohlížet, změnit, upravit, exportovat, importovat soubor s příponou url (Internet a web)

Přípona souboru url

Soubor s příponou .url obsahuje adresu internetové stránky včetně dalších informací jako je odkaz na favorite ikonu (obrázek). Soubor s koncovkou url se používá především k vytváření zástupců k rychlému spuštění prohlížeče s načtením uvedené webové stránky. Zkratka URL pochází ze slov Uniform Resource Locator („jednotná adresa zdroje“). Soubor s příponou .url je textový soubor (plain/text).

Význam slova, termín, co je to url? Jak a v čem rozbalit, převést, prohlížet, změnit, upravit, exportovat, importovat soubor s příponou url (Internet a web)

Souborový formát: url

Jak rozbalit, spustit, importovat soubor s příponou .url?

V čem převést, vytvořit, prohlížet soubor s koncovkou .url?

V jakém programu (aplikaci) můžeme otevřít, změnit, konvertovat soubor formátu url?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Microsoft internet Explorer
Google Chrome
Apple Safari
Mozilla Firefox
Microsoft Edge
Další webové prohlížeče

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální.

Líbí se vám definice přípony souboru url? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.


 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Koncovka souboru url se nachází v kategorii Internet a web

Klíčová slova: v čem spustit, Internet a web, co to je url?, jak přehrát, přípona souboru url, čím zobrazit, souborový formát, .url, jak komprimovat, jak editovat, jak rozbalit, význam slova, jak vytvořit url, import, .URL, koncovka souboru url, co znamená url?, spuštění souboru

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se využívá souborová přípona url? Jak přehrát url soubor, resp. jak zobrazit url soubor.

Víte, co to je Polarizační filtr? Víte, co je to Sugestivní otázka? Pamatujete si definici pojmu Bolid? Pamatujete si definici pojmu Glosa?

Výběr formátů a přípon souborů

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou url. Aplikace se liší licenčním ujednáním. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.