Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou gz (Komprimace dat)

Přípona souboru gz

Starý unixový svobodný formát. Zkratka slov GNU Zip.

Význam slova, termín, co je to gz? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou gz (Komprimace dat)

Souborový formát: gz

Jak otevřít soubor s příponou .gz?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .gz?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .gz?

Unix - příkazy gzip,gnuzip
7-Zip
WinZip

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu gz s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru gz se nachází v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: jak převést, import, .GZ, spuštění souboru, koncovka souboru gz, formát souboru, co znamená gz?, souborový formát, jak otevřít, jak konvertovat, význam slova, co to je gz?, Komprimace dat, export, v čem spustit, .gz, čím zobrazit

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co se ukrývá v souborech s koncovkou gz? Jak přehrát gz soubor, resp. jak zobrazit gz soubor.

Pamatujete si definici pojmu Skript? Vzpomněli byste si na význam slova Antispyware? Znáte pojem Živnost? Víte, co je to Badoo?

Náhodné koncovky, přípony, formáty souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou gz. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Programy jsou povětšinou zdarma ke stažení, pro komerční použití je však často potřeba placená verze. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?