Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou m3u8 (Audio soubory)

Přípona souboru m3u8

Přípona souboru .m3u8 nejčastěji označuje uložený playlist - seznam písniček (audio stop) s názvem, délkou (pouze v rozšířené verzi) a dalšími informacemi. Playlist lze otevřít v mnoha běžných média přehrávačích. Soubory m3u8 využívají Unicode UTF-8 znakovou sadu na rozdíl od souborů s příponou .m3u.

Význam slova, termín, co je to m3u8? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou m3u8 (Audio soubory)

Souborový formát: m3u8

Jak otevřít soubor s příponou .m3u8?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .m3u8?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .m3u8?

Microsoft Windows Media Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Nullsoft Winamp
Apple iTunes
RealNetworks RealPlayer
Media Player Classic

Neručíme za pravdivost uvedených informací.

Líbí se vám definice přípony souboru m3u8? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru m3u8 patří do sekce Audio soubory

Klíčová slova: formát souboru, v čem spustit, čím zobrazit, Audio soubory, .M3U8, editace, co znamená m3u8?, prohlížení, informace, souborový formát, význam slova, Audio soubory, import, přípona souboru m3u8, co to je m3u8?, jak vytvořit m3u8, spuštění souboru

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona m3u8? Jak přehrát m3u8 soubor, resp. jak zobrazit m3u8 soubor.

Znáte pojem Čečetka? Víte, co je to Euroval? Znáte význam termínu Satén? Víte, co to je ISO?

Další vybrané souborové koncovky

Texty mohou obsahovat chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou m3u8. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.