Přípony, formáty souborů
Jak a v čem změnit, spustit, komprimovat, prohlížet, upravit, zobrazit, vytvořit soubor s příponou cmd (Spustitelné soubory)

Přípona souboru cmd

Soubor s příponou .cmd obsahuje spustitelný dávkový soubor pro systémy Windows nebo DOS. Soubor s formátem cmd obsahuje sérii příkazů, které jsou postupně vykonávány. Editace je možná ve většině textových editorů, spuštění pak z příkazové řádky. Jedná se prakticky o totožný formát jako je bat. Odlišnost je akorát v jiné práci s chybovými stavy (návratová proměnná ERRORLEVEL).

Význam slova, termín, co je to cmd? Jak a v čem změnit, spustit, komprimovat, prohlížet, upravit, zobrazit, vytvořit soubor s příponou cmd (Spustitelné soubory)

Souborový formát: cmd

Jak změnit, editovat, vytvořit soubor s příponou .cmd?

V čem spustit, konvertovat, komprimovat soubor s koncovkou .cmd?

V jakém programu (aplikaci) můžeme převést, prohlížet, přehrát soubor formátu cmd?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Windows -> spustit
cmd line

Veškeré texty jsou bez záruky.

Definici souborového formátu cmd můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru cmd je v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: spuštění souboru, zkratka cmd, přípona souboru cmd, co znamená cmd?, wiki, formát souboru, druhy souborů, význam slova, jak vytvořit cmd, souborový formát, v čem upravit, jak komprimovat, jak převést, Spustitelné soubory, koncovka souboru cmd, jak přehrát, převod souborů, prohlížení

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Co se skrývá v souborech s příponou cmd? Jak přehrát cmd soubor, resp. jak zobrazit cmd soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Bentonit Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Zrcadlovka Znáte význam termínu Root? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Temperament

Náhodné koncovky souborů, formáty a jejich specifikace

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cmd. Před použitím zde uvedených aplikací se vždy seznamte s licenční smlouvu obsahující podmínky, za kterých lze program využívat. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.