Přípony, formáty souborů
Jak a v čem převést, změnit, komprimovat, exportovat, rozbalit, vytvořit, importovat soubor s příponou cmd (Spustitelné soubory)

Přípona souboru cmd

Soubor s příponou .cmd obsahuje spustitelný dávkový soubor pro systémy Windows nebo DOS. Soubor s formátem cmd obsahuje sérii příkazů, které jsou postupně vykonávány. Editace je možná ve většině textových editorů, spuštění pak z příkazové řádky. Jedná se prakticky o totožný formát jako je bat. Odlišnost je akorát v jiné práci s chybovými stavy (návratová proměnná ERRORLEVEL).

Význam slova, termín, co je to cmd? Jak a v čem převést, změnit, komprimovat, exportovat, rozbalit, vytvořit, importovat soubor s příponou cmd (Spustitelné soubory)

Souborový formát: cmd

Jak převést, zobrazit, importovat soubor s příponou .cmd?

V čem změnit, spustit, komprimovat soubor s koncovkou .cmd?

V jakém programu (aplikaci) můžeme konvertovat, exportovat, prohlížet soubor formátu cmd?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Windows -> spustit
cmd line

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to cmd? s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru cmd se nachází v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: převod souborů, Spustitelné soubory, .CMD, zkratka cmd, jak rozbalit, význam slova, jak vytvořit cmd, jak komprimovat, koncovka souboru cmd, prohlížení, jak konvertovat, přípona souboru cmd, editace, co to je cmd?, souborový formát, jak převést, jak přehrát, jak změnit

Tyto stránky vám umožnili zjistit Co znamená přípona souboru cmd? Jak přehrát cmd soubor, resp. jak zobrazit cmd soubor.

Víte, co je to Šelest na srdci? Znáte pojem USB? Znáte výraz Emeritní? Znáte význam termínu Bajka?

Doporučujeme se seznámit s těmito příponami a formáty souborů

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cmd. Každý software má jiné podmínky použití. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.