Přípony, formáty souborů
Jak a v čem přehrát, vytvořit, konvertovat, změnit, spustit, upravit, komprimovat soubor s příponou cmd (Spustitelné soubory)

Přípona souboru cmd

Soubor s příponou .cmd obsahuje spustitelný dávkový soubor pro systémy Windows nebo DOS. Soubor s formátem cmd obsahuje sérii příkazů, které jsou postupně vykonávány. Editace je možná ve většině textových editorů, spuštění pak z příkazové řádky. Jedná se prakticky o totožný formát jako je bat. Odlišnost je akorát v jiné práci s chybovými stavy (návratová proměnná ERRORLEVEL).

Význam slova, termín, co je to cmd? Jak a v čem přehrát, vytvořit, konvertovat, změnit, spustit, upravit, komprimovat soubor s příponou cmd (Spustitelné soubory)

Souborový formát: cmd

Jak přehrát, importovat, komprimovat soubor s příponou .cmd?

V čem vytvořit, exportovat, konvertovat soubor s koncovkou .cmd?

V jakém programu (aplikaci) můžeme převést, změnit, rozbalit soubor formátu cmd?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Windows -> spustit
cmd line

Texty mohou obsahovat chyby.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to cmd? s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.


 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Souborová přípona cmd patří do kategorie Spustitelné soubory

Klíčová slova: spuštění souboru, .cmd, jak konvertovat, jak otevřít, .CMD, jak změnit, wiki, druhy souborů, zkratka cmd, import, jak přehrát, jak vytvořit cmd, v čem upravit, převod souborů, jak komprimovat, přípona souboru cmd, export, Spustitelné soubory

Teď už víte Co znamená přípona souboru cmd? Jak přehrát cmd soubor, resp. jak zobrazit cmd soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo BIC? Znáte pojem Tilápie? Vzpomněli byste si na význam slova Adventní kalendář? Pamatujete si definici pojmu Kinezioterapie?

Vybrané formáty a přípony souborů

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cmd. Programy se liší v podmínkách použití (v licenci). Aplikace jsou povětšinou k dispozici zdarma, avšak pro komerční použití je mnohdy vyžadován nákup placené licence. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.