Přípony, formáty souborů
Jak a v čem přehrát, rozbalit, změnit, upravit, prohlížet, konvertovat, exportovat soubor s příponou cmd (Spustitelné soubory)

Přípona souboru cmd

Soubor s příponou .cmd obsahuje spustitelný dávkový soubor pro systémy Windows nebo DOS. Soubor s formátem cmd obsahuje sérii příkazů, které jsou postupně vykonávány. Editace je možná ve většině textových editorů, spuštění pak z příkazové řádky. Jedná se prakticky o totožný formát jako je bat. Odlišnost je akorát v jiné práci s chybovými stavy (návratová proměnná ERRORLEVEL).

Význam slova, termín, co je to cmd? Jak a v čem přehrát, rozbalit, změnit, upravit, prohlížet, konvertovat, exportovat soubor s příponou cmd (Spustitelné soubory)

Souborový formát: cmd

Jak přehrát, vytvořit, exportovat soubor s příponou .cmd?

V čem rozbalit, otevřít, změnit soubor s koncovkou .cmd?

V jakém programu (aplikaci) můžeme komprimovat, upravit, zobrazit soubor formátu cmd?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Windows -> spustit
cmd line

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony cmd sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Souborová přípona cmd se nachází v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: v čem spustit, jak přehrát, editace, jak otevřít, co znamená cmd?, co to je cmd?, jak komprimovat, wiki, koncovka souboru cmd, jak převést, prohlížení, v čem upravit, informace, jak rozbalit, čím zobrazit, jak vytvořit cmd, .CMD, formát souboru

Nyní již víte Co se ukrývá pod příponou cmd? Jak přehrát cmd soubor, resp. jak zobrazit cmd soubor.

Víte, co to je Tunelování? Znáte význam termínu Obligátní? Vzpomněli byste si na význam slova Kasační stížnost? Víte, co to je Salmonela?

Často hledané souborové formáty

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cmd. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.