Přípony, formáty souborů
Jak a v čem změnit, spustit, zobrazit, vytvořit, upravit, rozbalit, prohlížet soubor s příponou cmd (Spustitelné soubory)

Přípona souboru cmd

Soubor s příponou .cmd obsahuje spustitelný dávkový soubor pro systémy Windows nebo DOS. Soubor s formátem cmd obsahuje sérii příkazů, které jsou postupně vykonávány. Editace je možná ve většině textových editorů, spuštění pak z příkazové řádky. Jedná se prakticky o totožný formát jako je bat. Odlišnost je akorát v jiné práci s chybovými stavy (návratová proměnná ERRORLEVEL).

Význam slova, termín, co je to cmd? Jak a v čem změnit, spustit, zobrazit, vytvořit, upravit, rozbalit, prohlížet soubor s příponou cmd (Spustitelné soubory)

Souborový formát: cmd

Jak změnit, konvertovat, prohlížet soubor s příponou .cmd?

V čem spustit, editovat, zobrazit soubor s koncovkou .cmd?

V jakém programu (aplikaci) můžeme komprimovat, vytvořit, otevřít soubor formátu cmd?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Windows -> spustit
cmd line

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem cmd s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona cmd patří do sekce Spustitelné soubory

Klíčová slova: export, .CMD, jak editovat, jak vytvořit cmd, jak komprimovat, v čem spustit, formát souboru, informace, wiki, druhy souborů, prohlížení, jak rozbalit, přípona souboru cmd, Spustitelné soubory, jak přehrát, jak změnit, souborový formát, jak konvertovat

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co se ukrývá v souborech s koncovkou cmd? Jak přehrát cmd soubor, resp. jak zobrazit cmd soubor.

Víte, co to je Widget? Víte, co je to Glutamát? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Výsekové maso Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Follower?

Náhodný výběr přípon souborů a jejich formátů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cmd. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Nejrozšířenější jsou shareware, trial, freemium, adware nebo freeware aplikace. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.