Přípony, formáty souborů
Jak a v čem změnit, importovat, vytvořit, zobrazit, otevřít, editovat, komprimovat soubor s příponou r01 (Komprimace dat)

Přípona souboru r01

Formát RAR pro kompresi souborů je pojmenovaný po autorovi - Jevgenij Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu. Přípona souboru .r01 označuje jeden ze souborů děleného RAR archivu. Jedná se o 3. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .r00 a případný následující .r02. První soubor má příponu .rar. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to r01? Jak a v čem změnit, importovat, vytvořit, zobrazit, otevřít, editovat, komprimovat soubor s příponou r01 (Komprimace dat)

Souborový formát: r01

Jak změnit, spustit, komprimovat soubor s příponou .r01?

V čem importovat, přehrát, vytvořit soubor s koncovkou .r01?

V jakém programu (aplikaci) můžeme rozbalit, zobrazit, převést soubor formátu r01?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Chyby vyhrazeny.

Tento text (r01) můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.


 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Přípona souboru r01 je v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: jak převést, jak konvertovat, prohlížení, import, jak přehrát, význam slova, jak vytvořit r01, v čem upravit, druhy souborů, souborový formát, jak rozbalit, koncovka souboru r01, formát souboru, Komprimace dat, jak editovat, přípona souboru r01, jak komprimovat, jak otevřít

Právě jste zjistili Které typy souborů se označují koncovkou r01? Jak přehrát r01 soubor, resp. jak zobrazit r01 soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Garant Víte, co je to Kdoule? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Frekvence? Vzpomněli byste si na význam slova Registrační pokladna?

Víte, co znamenají a popisují tyto souborové formáty?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou r01. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.