Přípony, formáty souborů
Jak a v čem zobrazit, komprimovat, rozbalit, editovat, změnit, importovat, konvertovat soubor s příponou r01 (Komprimace dat)

Přípona souboru r01

Formát RAR pro kompresi souborů je pojmenovaný po autorovi - Jevgenij Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu. Přípona souboru .r01 označuje jeden ze souborů děleného RAR archivu. Jedná se o 3. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .r00 a případný následující .r02. První soubor má příponu .rar. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to r01? Jak a v čem zobrazit, komprimovat, rozbalit, editovat, změnit, importovat, konvertovat soubor s příponou r01 (Komprimace dat)

Souborový formát: r01

Jak zobrazit, otevřít, konvertovat soubor s příponou .r01?

V čem komprimovat, vytvořit, rozbalit soubor s koncovkou .r01?

V jakém programu (aplikaci) můžeme prohlížet, editovat, exportovat soubor formátu r01?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.

Tento text (r01) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru r01 je v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: jak editovat, formát souboru, jak otevřít, Komprimace dat, jak vytvořit r01, význam slova, .r01, jak převést, jak přehrát, jak změnit, informace, spuštění souboru, jak komprimovat, prohlížení, převod souborů, v čem upravit, co to je r01?, druhy souborů

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se využívá souborová přípona r01? Jak přehrát r01 soubor, resp. jak zobrazit r01 soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Euforie Víte, co je to Tabula rasa? Vzpomněli byste si na význam slova Syntaktická chyba? Znáte význam termínu Enuréza?

Výběr formátů a přípon souborů

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou r01. Stejně tak si ověřte licenci software. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.