Přípony, formáty souborů
Jak a v čem spustit, vytvořit, zobrazit, konvertovat, přehrát, editovat, importovat soubor s příponou vbe (Zdrojové kódy)

Přípona souboru vbe

Soubor s příponou .vbe obvykle obsahuje skript napsaný ve skriptovacím jazyce VBScript (Visual Basic Scripting Edition). Tento jazyk vytvořil Microsoft v roce 1996. Jazyk podporují všechny verze Windows od verze Windows 98. Pro vykonávání skriptů na webových stránkách je nutné mít prohlížeč Internet Explorer. Visual Basic skripty mohou obsahovat viry, proto se nedoporučuje spouštět skripty z pochybných zdrojů (např. z příloh emailů - a to i od důvěryhodných odesílatelů).

Neznámý typ přípony, koncovky, formátu souboru

Souborový formát: vbe

Jak spustit, komprimovat, importovat soubor s příponou .vbe?

V čem vytvořit, rozbalit, zobrazit soubor s koncovkou .vbe?

V jakém programu (aplikaci) můžeme upravit, konvertovat, převést soubor formátu vbe?

Spuštění
Windows 98 a vyšší
Internet Explorer

Editace:
Vytvoření, úpravy a editace:
Microsoft Visual Studio
Microsoft WScript
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu vbe s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.


 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Souborová přípona vbe je v sekci Zdrojové kódy

Klíčová slova: jak otevřít, jak převést, druhy souborů, .VBE, souborový formát, jak rozbalit, .vbe, přípona souboru vbe, Zdrojové kódy, import, Zdrojové kódy, export, význam slova, zkratka vbe, jak vytvořit vbe, co to je vbe?, informace, koncovka souboru vbe

Na této webové stránce jste se dozvěděli K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou vbe? Jak přehrát vbe soubor, resp. jak zobrazit vbe soubor.

Pamatujete si definici pojmu Prasečí chřipka? Znáte pojem Occamova břitva? Víte, co je to Molitan? Vzpomněli byste si na význam slova Menstruace?

Náhodný výběr přípon souborů a jejich formátů

Texty mohou obsahovat chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou vbe. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Aplikace jsou povětšinou k dispozici zdarma, avšak pro komerční použití je mnohdy vyžadován nákup placené licence. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.